MojElektromobil

Jeden z najväčších automobilových koncernov, Volkswagen Group, investuje 34 miliárd eur na rozvoj elektromobility, autonómneho riadenia, služieb mobility a digitalizácie. Najväčšiu časť finančného balíka si ukrojí elektrifikácia modelového portfólia.

Stratégia koncernu Volkswagen Group s názvom TOGETHER 2025 bola predstavená verejnosti v júni 2016. V rámci nej sa koncern sústreďuje najmä na oblasť elektromobility. Do roku 2025 chce mať VW Group vo svojom portfóliu 30 elektromobilov. Tie majú v tomto období tvoriť až štvrtinu celkových predajov koncernu. Tzn. 2 až 3 milióny plne elektrických automobilov ročne.

Na ceste k tomuto ambicioznému plánu vznikla v septembri iniciatíva Roadmap E, ktorá bude podporená väčšinovou investíciou z aktuálne vyčleneného balíka 34 miliárd eur, ktorý bude použitý v rokoch 2018 až 2022. Väčšina z týchto prostriedkov pôjde na elektrifikáciu a hybridizáciu všetkých koncernových modelov. VW Group totiž plánuje, že v roku 2030 bude mať elektrifikované kompletné portfólio.

Náš tip
Exkluzívna návšteva v závode Volkswagen Slovakia – takto sa vyrába slovenský e-up!

volkswagen group investicie elektromobilita

“Schválením investičného balíka sme položili základy pre to, aby sa stal koncern VW Group svetovým hráčom číslo jedna v elektromobilite,” uviedol Matthias Müller, generálny riaditeľ akciovej spoločnosti Volkswagen.

80 nových e-modelov do roku 2025

Prvé elektromobily postavené na novej platforme MEB sa začnú vyrábať v továrni v nemeckom meste Zwickau. Tá bude prispôsobená pre výrobu elektrických a plug-in hybridných modelov koncernu. O ďalších závodoch na výrobu elektrifikovaných vozidiel sa rozhodne neskôr. Tie bude určite treba, keďže do roku 2025 plánuje VW Group 80 nových koncernových elektromobilov. A v roku 2030 má mať každý z približne 300 koncernových modelov aspoň jeden elektrifikovaný variant. Z tohto dôvodu zverejní VW Group aj tender na nákup obrovského množstva batériových článkov, a to v hodnote 50 miliárd eur.

Zdroj: tlačová správa, titulný obrázok: tzwqcc.com

21. novembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+