MojElektromobil

Posledný týždeň len tak “lietajú” miliardy eur v súvislosti s koncernom Volkswagen Group. Potešiteľné je, že tieto veľké peniaze sa investujú predovšetkým do vývoja a výroby elektromobilov. Najnovšie oznámila významnú investíciu do elektromobility automobilka Volkswagen. Takmer 23 miliárd eur použije na prispôsobenie svojich továrni pre potreby výroby elektrifikovaných automobilov. Týkať sa to bude aj bratislavského závodu.

Zhruba pred týždňom sme vás informovali, že čínska pobočka automobilky Volkswagen investuje na tamojšom trhu do výroby elektromobilov a batérií 10 miliárd eur. Do roku 2025 chce ponúknuť čínskym zákazníkom až 40 elektrických modelov. Taktiež sme vás informovali o vyčlenení 34 miliardového balíka koncernu Volkwagen Group, ktorý bude použitý predovšetkým na elektrifikáciu a hybridizáciu modelového portfólia všetkých jeho značiek. Do roku 2025 má mať koncern  v ponuke 80 elektrifikovaných modelov a do roku 2030 má mať dokonca až 300 modelov minimálne jednu elektrifikovanú verziu.

Náš tip
VW Group investuje novovyčlenených 34 miliárd eur prevažne do elektromobility

volkswagen elektromobily cina

Najnovšia investícia automobilky Volkswagen vo výške 22,8 miliardy eur pôjde na revitalizáciu výrobných závodov značky. Tie budú prispôsobené najmä výrobe elektromobilov.

Až milión e-áut ročne

Investície sa dotknú najmä nemeckých závodov, do ktorých sa “naleje” až 14 miliárd eur. Kľúčovým závodom pre výrobu elektromobilov značky sa stane závod v Zwickau, ktorého revitalitácia si vyžiada 1 miliardu eur. V prvej fáze svojej elektro-ofenzívy sa sústredí VW na výrobu elektromobilov postavených na platforme MEB. Tá pokryje vozidlá segmentu A a B. Ich dojazd sa má pohybovať v rozmedzí 400 až 600 km (NEDC). V začiatkoch produkcie, v roku 2020, má dosahovať výroba kapacitu 100 000 elektrických vozidiel ročne. V roku 2025 to má byť až 1 milión.

Spomínané investície sa podľa tlačovej správy VW dotknú aj bratislavského závodu Volkswagen Slovakia, kde sa budú vyrábať aj nové elektrifikované automobily platformy MQB.

Zdroj: tlačová správa

24. novembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+