MojElektromobil

Na novú nabíjaciu stanicu, ktorá by obsahovala rýchlonabíjačky boli z dielne Volkswagenu vyčlenené finančné prostriedky v hodnote dvoch miliárd dolárov. Dcérska spoločnosť Electrify America vznikla v spolupráci s viacerými subjektmi. Konkrétne so spoločnosťou California Air Resources Board (CARB) a Agentúrou na ochranu životného prostredia USA (EPA). Stalo sa tak pôvodne v súvislosti s testovaním emisií s ohľadom na dieselové vozidlá.

Náš tip
AUTOMOBILKA VOLKSWAGEN INVESTUJE 22,8 MILIARDY EUR DO MASOVEJ VÝROBY ELEKTROMOBILOV

Celkovo až 2800 nabíjacích staníc

Plánom je prevádzkovanie viacerých nabíjacích sietí. Napríklad plány smerujúce na Kaliforniu hovoria o použití rýchlych nabíjačiek s výkonom až 320 kW. Plán pre celú krajinu následne zahŕňa plošnú sieť s obsahom nabíjacích staníc, ktorých výkon činí 150 kW + stanice s podporou rýchleho nabíjania.

“S masívnymi investíciami od spoločnosti Electrify America do infraštruktúry elektromobilov a sieťových prevádzok bude vodič schopný nájsť používateľsky prívetivú nabíjaciu stanicu s vysokým výkonom, či už cestujú po meste alebo po celej krajine. Táto investícia je nevyhnutná na posun vpred v danom odvetví, pretože spoločne pracujeme na novej definícii toho, čo môže byť nabíjacia sieť a ako najlepšie môže slúžiť vodičom.” – hovorí Brett Hauser, generálny riaditeľ Greenlots.

Obyvatelia vybraných lokalít sa teda môžu tešiť na celkovo až 2800 nabíjacích staníc pre svoje elektromobily. O taktom počte informovali plány spoločnosti približne pred mesiacom. Spoločnosť Electrify America takisto spája svoje plány aj so softvérovými súčasťami z dielne spoločnosti Greenlots.

volkswagen group investicie elektromobilita

Práve Greenlots tvrdí, že ich sieťová operačná platforma SKYTM Greenlots bude slúžiť ako “virtuálne veliteľské centrum” pre sieť nabíjacích staníc spoločnosti Electrify America. Dcérska spoločnosť Electrify America pomaly začala nasadzovať prvé stanice ešte v lete. Očakáva sa, že tento rok rozšíri svoje nasadenie.

Zdroj: electrek.co

31. januára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+