MojElektromobil
eAutoportal 14. novembra 2017

Ak automobilka Volkswagen schváli výrobu novej generácie legendárneho modelu Beetle, bude sa jednať o elektromobil so zadným pohonom, hovorí CEO Herbert Diess.

Nemecký Volkswagen chce byť lídrom v oblasti elektromobilov. Z tohto dôvodu plánuje väčšie množstvo modelov s plne elektrickým pohonom. Doteraz potvrdila automobilka 3 nové elektromobilyI.D., I.D. Crozz a I.D. Buzz. V súčasnej dobe má na stole niekoľko ďalších návrhov z tejto oblasti. Jedným z nich je aj nová generácia modelu Beetle s elektrickým pohonom.

Náš tip
Nová generácia športového kupé VW Scirocco bude pravdepodobne plne elektrická

volkswagen id beetle

„Rozhodnutie o budúcich elektromobiloch značky bude ovplyvnené tým, aké emocionálne koncepty budeme potrebovať, hovorí Diess a ďalej vysvetľuje: „Pojem emocionálne koncepty sa vzťahuje na modely typu Microbus, Bettle, Kübelwagen a Buggy.“

Základom platforma MEB

Diess popiera, že VW už urobilo rozhodnutie o výrobe novej generácie modelu Beetle. Dodáva však, že on bude navrhovať, aby bol akýkoľvek priamy nástupca tohto modelu elektrický. „Ak budeme vyrábať nový Beetle, elektrický model by mohol byť oveľa lepší než ten súčasný, navyše by mohol mať zadný pohon, čo by bol historický odkaz na pôvodný model z roku 1939.“

Koncernová elektrická platforma MEB poskytuje podľa Diessa ideálny základ pre „emocionálne koncepty“. Umožňuje robiť deriváty vozidiel efektívne, pretože sa jedná o veľmi flexibilnú platformu. „Jednoducho si môžeme môžeme zvoliť, či bude mať vozidlo pohon predných kolies, zadný kolies alebo oboch náprav.“ Diess pre Autocar potvrdil, že na platforme MEB vyratie 15 koncernových modelov, z toho bude 5 značky VW.

Zdroj: autocar.co.uk 

14. novembra 2017
Fotománia

+