MojElektromobil

Najrýchlejší človek sveta Usain Bolt stojí finančne za floridským startupom, ktorý minulý týždeň predstavil nový elektrický model B-Nano. Údajne ho startup dva roky tajne vyvíjal.

Detailov o tomto 2-miestnom mestskom mini elektromobile nepoznáme veľa. Podľa magazínu AutoBlog je B-Nano, ktoré môžeme veľkosťou prirovnať k Renaultu Twizy, určené na zdieľanie áut. Pokrývať má krátke mestské trasy od 3 do 24 kilometrov. Spoločnosť však nešpecifikuje maximálny dojazd ani rýchlosť.

Ľudová cena a vymeniteľná batéria

Batéria je navrhnutá tak, aby bola ľahko a rýchlo vymeniteľná za novú. Kto bude robiť tieto výmeny a za koľko, zatiaľ nevieme. Vieme však cenu elektromobilu, ktorá sa bude začínať na 9,999 USD (v prepočte 8,965 €). Rezervácie spoločnosť prijíma za poplatok 999 dolárov.

Vzhľadom k tomu, že Bolt Mobility má sídlo na Floride, dá sa predpokladať, že B-Nano bude primárne určený pre USA. Spoločnosť však už v Paríži prevádzkuje systém zdieľaných elektrických kolobežiek, preto prichádza do úvahy aj tento trh. Zatiaľ nie je nič potvrdené.

Problém s ochrannou známkou

Názov Bolt však už jedna spoločnosť používa. Chevrolet má vo svojej ponuke elektrický model Bolt, na ktorý ma aj ochrannú známku. Ďalším problémom môže byť názov Nano, na ktorý má zase ochrannú známku automobilka Tata Motors.

Ak má však Bolt B-Nano namierené do Francúzska, tieto ochranné známky nebudú problém, keďže Chevrolet Bolt ani model Tata Nano sa na tomto trhu nepredávajú. O ďalších detailoch o tomto inovatívnom startupe vás určite budeme informovať.

20. mája 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+