MojElektromobil

Prvý slovenský podcast špecializovaný na elektromobilitu, „Na plný prúd“, z produkcie Slovenskej asociácie pre elektromobilitu (SEVA), je tu opäť s novou časťou. Aktuálna téma sa týka ultra rýchlonabíjačiek, ich budovania a ďalších sprievodných vecí.

Hosťom dielu „Prvá ultranabíjačka od Ionity na Slovensku“ je jeden z pionierov slovenskej elektromobility a regionálny manažér spoločnosti Ionity, Peter Ševce. Rozprával sa s ním moderátor Patrik Križanský, ktorý je riaditeľom Slovenskej asociácie pre elektromobilitu.

Aké plány má Ionity pre európsky trh?

Dnes máme podľa SEVA naprieč Slovenskom dostupných vyše 150 verejných rýchlonabíjacích staníc. Medzinárodný prevádzkovateľ nabíjacej infraštruktúry Ionity navyše len pred pár týždňami spustil do prevádzky prvú ultra rýchlonabíjačku na čerpacej stanici Shell pri Senci.

V najnovšej epizóde sa dozviete, aké plány má táto spoločnosť v strednej a východnej Európe, prečo sedem svetových automobiliek buduje takúto sieť po celej Európe a prečo sa buduje hlavne na diaľniciach. V bonuse sa dozviete aj pikošky z budovania ultra rýchlonabíjacích staníc.

Vypočujte si najnovšiu časť

Podcast „Prvá ultranabíjačka od Ionity na Slovensku“ si môžete vypočuť na podcastových platformách SoundcloudSpotifyAnchor, iTunes či Google Podcasts. Na vybraných platformách je dostupný aj pomerne krátky, no rozhodne zaujímavý, bonus – Aká je kapacita ultra rýchlonabíjacej stanice?.

Podcast „Na plný prúd“ je v plnom rozsahu vytváraný Slovenskou asociáciou pre elektromobilitu (SEVA). Viac informácií nájdete na oficiálnom webe

8. júla 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+