MojElektromobil

Hoci spoločnosť Uber je v určitých momentoch predmetom pomerne kontroverzných tém, snaha o inováciu v doprave sa jej uprieť nedá. Po tom, čo vozidlo Uber v autonómnom režime zaznamenalo smrteľnú autonehodu, sa však spoločnosť nevzdáva. Prichádza s ďalším nápadom na zdieľanú mobilitu. Do svojej mobilnej aplikácie chce pridať možnosť prenajať si elektrickú kolobežku značky Lime, ktorá patrí pod dcérsku spoločnosť známej spoločnosti Alphabet.

Náš tip
UBER PRIPLATÍ ŠOFÉROM ZA VYUŽÍVANIE ELEKTRICKÝCH VOZIDIEL. VO VYBRANÝCH MESTÁCH

Uber a elektrické kolobežky Lime

Hovorca spoločnosti Uber potvrdil danú dohodu a spoločnosť Lime zverejnila blogový príspevok, ktorý oznamuje niektoré podrobnosti o investícii. Uber takisto plánuje umiestnenie svojho loga na niektoré kusy elektrických kolobežiek Lime. Práve spoločnosť Lime sídli v meste Sam Mateo v Kalifornii a jej skútre sa aktuálne nachádzajú v 70 mestách v USA a Európe.

“Naša investícia a partnerstvo so spoločnosťou Lime je ďalším krokom k našej vízii, že sa staneme jedným miestom pre vaše potreby v doprave,” povedala Rachel Holt, bývalá vedúca divízie Uber v Severnej Amerike, ktorá v súčasnosti vedie práve partnerstvá v oblasti verejnej dopravy. “Lime už má nejaké to meno a my sme nadšení, že sme začlenili tieto kolobežky do aplikácie Uber, takže spotrebitelia majú ďalšiu rýchlu a cenovo dostupnú možnosť mestskej dopravy.”

Mnoho miest sa stretlo s problémom rýchlo narastajúceho počtu elektrických kolobežiek bez akejkoľvek regulácie. V tomto prípade si zákazníci môžu odomknúť kolobežky Lime pomocou aplikácie pre smartfóny za menej ako 1 dolár. Jednorazový výlet zvyčajne stojí okolo 10 centov za minútu jazdy. Prijali by ste elektrické kolobežky na prenájom aj vo vašom meste? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: theverge.com

11. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+