MojElektromobil

Spoločnosť Uber chce rozhodne priniesť aj do prostredia svojej služby elektrické vozidlá. To však nemusí byť jednoduché, vzhľadom na sumy nabíjania a hodiny strávené na nabíjačke. Teraz však chce priniesť práve týmto „elektrickým“ vodičom pomocnú ruku. Okrem finančných výhod dostanú vodiči elektrických vozidiel aj špeciálne členstvo v programe a nové funkcie v rámci aplikácie.

Náš tip
UBER CHCE PATENTOVAŤ SYSTÉM, KTORÝ ROZOZNÁ ČI STE PILI

Uber a elektromobilita

Tvorca spomínanej služby pre zdieľanú dopravu spúšťa aktuálne pilotný program EV Champions v siedmych mestách. Ide konkrétne o mestá ako Austin, Los Angeles, Montreal, Sacramento, San Diego, San Francisco a Seattle. Tento program zahŕňa práve finančné stimuly pre vodičov, a to aj vrátane testovacieho mesta Pittsburgh. Ani tieto stimuly však nie sú neobmedzené. V Pittsburghu, San Diegu a San Franciscu dostávajú vodiči len 1 dolár za jazdu, pričom v San Diegu je príspevok obmedzený na 20 dolárov týždenne. K dispozícii sú však aj iné výhody. Vodiči majú prístup k vzdelaniu a zdrojom, ktoré im môžu pomôcť nájsť každý dostupný zľavový alebo iný výhodný program, ktorý obsahuje ďalšie stimuly.

Embargoed to 1200 Wednesday August 31 A Nissan electric car at launch of the first Uber electric cars in London.

Cestujúci, ktorí si zavolajú Uber, budú upozornení v prípade, že čakajú práve na elektrické vozidlo. Táto funkcia bude zatiaľ dostupná v rámci USA a vo vybraných kanadských mestách. Za snahu priniesť do služby elektromobilitu spoločnosť Uber rozhodne chválime, konkurencia však nespí. Alternatívna služba Lyft má takisto svoje plány, a to najmä na poli autonómnych elektrických vozidiel.

Zdroj: engadget.com

21. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+