MojElektromobil

Množstvo z vás určite zdieľalo jazdu Uberom s nejakým opitým kamarátom, prípadne s niekým v takomto stave. Nie je to najpríjemnejšie, takíto cestujúci sú hluční a prinajhoršom môžu spôsobiť aj dopravnú nehodu. Asi nikto nemá rád, keď sedí za volantom a vezie opitého človeka, ktorý nechce byť ticho a stále robí niečo, čo by mohlo skončiť zle pre celú posádku auta. Riešením tohto problému by mohla byť umelá inteligencia.

Náš tip
SPOJENIE TESLY A UBERU? VRAJ BY ZNIČILO KONKURENCIU V DOPRAVE

Ako to má  fungovať

Uber už pracuje na riešení a má spísaný plán, ako by to mohlo fungovať. Na základe tohto plánu dokáže umelá inteligencia rozpoznať správanie “podguráženého” človeka a varovať tak vodičov. Tí sa na základe varovania môžu na takúto situáciu pripraviť. Správa o tomto systéme bola publikovaná včera.  Aplikácia sleduje základné správanie človeka, ktorý si Uber objednáva. Sú nimi napríklad rýchlosť písania a množstvo chýb, precíznosť stláčania tlačidiel, prípadne rýchlosť chôdze, rovnako aj to či telefón spadol, prípadne pod akým uhlom ho používateľ drží.

Človek, ktorý práve vyšiel z baru alebo z nejakej party a niečo si dal, nebude pravdepodobne písať rýchlo a bez chýb. Rovnako sa to prejaví aj na jeho chôdzi, prípadne pádoch. Aplikácia na základe polohy dokáže rozoznať či sa objednávateľ nachádza na mieste, kde je väčšie množstvo barov a miest, kde sa dá zabaviť. Na základe toho a samozrejme aj času, kedy je jazda objednaná dokáže vodiča upozorniť na takéhoto možného  spolujazdca.

Náš tip
VOZIDLO UBERU USMRTILO CHODCA POČAS AUTONÓMNEHO REŽIMU. SPOLOČNOSŤ POZASTAVUJE TESTY

Hlavnou myšlienkou je to, aby sa jazdy stali normálnejšími a vodiči boli na takýchto spolujazdcov pripravení. Rovnako Uber nebude  musieť zrušiť prístup niektorým neprispôsobivým zákazníkom.

tesla uber car sharing spolupraca

Spoločnosť zatiaľ nijako nekomentovala kedy a či tento systém bude plne funkčný. Stále je vo vývoji a nie je integrovaný do aplikácie Uber. Je potrebné doladiť ešte veľké množstvo vecí. Myšlienka je dobrá a Uber pracuje na jej prenesení do reálneho života.

Zdroj: theverge.com, titulná fotografia: electrek.co

11. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+