MojElektromobil

Na evente Viva Technology 2024 spoločnosť Renault Group s ďalšími piatimi partnermi predstavila svoj nový koncept všestranného elektromobilu. Koncept s názvom U1st Vision (You First Vision) je vybavený inovatívnym ekosystémom Softvare Republique, ktorý bol vytvorený vďaka spolupráci všetkých spoločností. Bližšie informácie o novinke zverejnila skupina Renault Group.

Ako vyzerá nový koncept elektromobilu U1st Vision?

Koncept predstavený 22. mája 2024 na evente VivaTech, ktorý sa konal v hlavnom meste Francúzska je zameraný na poskytnutie bezplatných služieb pre občanov v núdzi. Vozidlo je postavené na ľahkej karosérií, ktorú Renault plánuje použiť aj pri výrobe ľahkého elektromobilu “FlexEVan“. Ten by však mal uzrieť svetlo sveta až v roku 2026.

U1st Vision - Dizajn
U1st Vision – Dizajn | Zdroj: renaultgroup.com

Novinka je vybavená aj flexibilným “pop-up” modulom, ktorý spája technológie od všetkých členov Softvare Republique a ich partnerov. Na vyžiadanie od miestnych samospráv bude modul ponúkať viacero služieb, ako napríklad základné prvky na poskytnutie prvej pomoci, vybavenie na opravu bicyklov a recyklovanie elektrického odpadu.

U1st Vision - Interiér
U1st Vision – Interiér | Zdroj: renaultgroup.com

Na evente bola počas predstavenia konceptu demonštrovaná funkčnosť modulu na poskytnutie zdravotnej starostlivosti. Modul disponuje až 21 medicínskymi prostriedkami vrátane 12 inovácií. Jednou z nich je napríklad nový avatar fungujúci na princípe umelej inteligencie, ktorý by mal občanov sprevádzať počas používania modulu.

U1st Vision - Vybavenie
U1st Vision – Vybavenie | Zdroj: renaultgroup.com

Hlavnou úlohou  tohto modulu je poskytnúť občanom zdravotnú starostlivosť kdekoľvek. Mobilné “zdravotné stredisko” poslúži aj na kontrolu zdravotného stavu v podobe preventívnej prehliadky a vďaka technickému vybaveniu môžete diagnostikovať niektoré typy ochorení alebo monitorovať stav pacienta.

Mohlo by vás zaujímať:

Cieľom projektu je zapojiť výhody moderných technológií do bežného života, kedy môžu pomôcť alebo dokonca zachrániť ľudský život. Samotnú obsluhu “pop-up” modulu zabezpečuje zdravotnícky asistent, ktorý dokáže za pomoci technológií prepojiť pacientov so špecializovaným pracoviskom aj na diaľku.

U1st Vision - Predná maska
U1st Vision – Predná maska | Zdroj: renaultgroup.com

Spoločnosti ku konceptu dodali, že vozidlo je bezpečné a umožňuje bezproblémové využitie jeho zariadenia a služieb. Vďaka nemu bude občanom poskytnutá zdravotná starostlivosť kdekoľvek a kedykoľvek bez zbytočných obáv o kvalitu služieb. To, kedy sa spoločnosti rozhodnú oficiálne predstaviť nový elektromobil U1st Vision zatiaľ nevieme.

Náš tip
Záruka na baterku milión kilometrov a cena malého hatchbacku. Na Slovensko prichádza elektrické SUV Ssangyong Torres EVX
30. mája 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+