MojElektromobil

Na Slovensku sa aktuálne nachádzajú dve nabíjacie stanice siete Tesla Supercharger. Po nabíjačkach v Sielnici a v bratislavskom Auparku prišiel rad na Liptovský Mikuláš. Informoval o tom administrátor webu Tesla Club Slovakia.

Tretí slovenský Supercharger sa začal budovať aj v areáli rezortu Demänová Village. V pláne sú údajne ďalšie tri na území Slovenska.

Tesla v regióne strednej a východnej Európy aktuálne pracuje na rozšírení svojej infraštruktúry. Nedávno otvorila servisy v Prahe a vo Varšave a plánuje expandovať aj na Slovensko.

Tesla Supercharger Sielnica (okres Zvolen)
Tesla Supercharger Sielnica (okres Zvolen)

Pribudnú ďalšie

Na Superchargeri pri Liptovskom Mikuláši budú 4 nabíjacie stojany a v budúcnosti tu pribudnú ďalšie štyri. Odhadovaný čas jej dokončenia sú dva týždne.

Podľa fóra Tesla Club na Slovensku pribudnú ďalšie dve stanice Tesly, pričom všetky tri sú výsledkom spontánneho rozhodnutia Elona Muska.

Dve nabíjacie stanice Supercharger na Slovensku dokážu nabíjať maximálnym výkonom 120 kW, pričom by sa mali v blízkej budúcnosti upgradovať na výkon 150 kW. Tesla aktuálne začína budovať stanice 3. generácie s maximálnym výkonom až do 250 kW, tie však v Európe zatiaľ nie sú.

 

13. októbra 2019
Zdroj: Tesla Club Slovakia

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+