MojElektromobil

Slovenská sieť nabíjacích staníc Tesla Supercharger sa dnes teší z ďalšieho prírastku. V poradí tretia rýchlonabíjacia lokalita na našom území vyrástla pri Liptovskom Mikuláši, v rezorte Demänová Village, priamo pri hlavnom cestnom ťahu cez Demänovskú dolinu. Prvé dve stanice fungujú v Bratislave a pri Zvolene.

Výstavbu sme so záujmom sledovali, dnes sa už tešíme z oficiálneho spustenia prevádzky prvých štyroch rýchlonabíjacích stojanov. K tým sa už čoskoro pripojí aj zostávajúce kvarteto. Celkovo tu bude možné maximálnym výkonom 130 kW nabíjať štyri elektromobily súčasne, pričom predpripravené je rozšírenie na 8 stojanov

Slávnostné otvorenie novej nabíjacej lokality, ktoré prebieha v dňoch 29. – 30. novembra 2019, spolu so stretnutím fanúšikov elektromobility pod taktovkou Tesla Clubu, sprevádza prehliadka areálu, diskusie, odborné prednášky i živá diskusia. 

Kľúčovou súčasťou slávnostného otvorenia bol záťažový test nabíjania na Tesla Superchargeri.

Slávnostné otvorenie Tesla Supercharger Liptovský Mikuláš

Zveřejnil(a) Môjelektromobil.sk dne Pátek 29. listopadu 2019

 

Sladkou bodkou na záver tohto stretnutia, ktoré slovenskú elektromobilitu posunulo opäť o niečo vpred, bude sobotná prezentácia elektromobilov, ich nabíjania a samozrejme aj testovacie jazdy. Tie prítomným zvedavcom ukázali, že hoci elektromobily pod kapotou nemajú spaľovací motor, koní tu ukrývajú požehnane. 

Na Slovensku majú v dohľadnej dobe pod záštitou Tesly pribudnúť ešte dve ďalšie rýchlonabíjacie lokality.

Náš tip
Ďalší Supercharger bude v Trenčíne. Brno už inštalujú | Blesková správa
29. novembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+