MojElektromobil

Vodíková Toyota Mirai sa od svojho príchodu na trh v roku 2016 výraznejšie nezmenila. Teraz však predstavila modelový rok 2021 s novými farbami, výbavou a až o 30% vyšším vodíkovým dojazdom.

V ponuke pribudlo päť nových farieb laku karosérie. Nový dizajn nemá až toľko hranatých a vystupujúcich častí karosérie ako súčasná verzia. Ostala jej však masívna predná masku, tzv. gril. V ponuke je po novom výbava XLE a Limited.

 

Viac miest pre pasažierov

2021 Mirai má v interiéri prepracovanejšiu stredovú konzolu, ako aj veľké strešné okno. Systém infotainmentu je v 12,3-palcovom dotykovom displeji a audio systém pozostáva zo 14 JBL reproduktorov. Oproti súčasnej generácii (4 miesta) je nový Mirai praktickejší, pribudlo mu jedno miesto pre pasažiera.

2019 Toyota Mirai (Zdroj: MotorTrend)
2019 Toyota Mirai (Zdroj: MotorTrend)

Zadný náhon a výrazne vyšší dojazd

Pohon prednej nápravy v súčasnej generácii bol terčom kritiky, Mirai sa správal ako veľmi ťažké vozidlo. To Toyota mení a nová generácia so zadným náhodom by mala zlepšiť dynamiku jazdy.

Mirai 2021 dosiahne na jednu nádrž vodíka dojazd 658 km (EPA) – 30% viac ako súčasný model. Vodík je skladovaný v rovnakej nádrži pod tlakom 40 MPa.

Model bude vyrábaný pre Japonsko, USA aj európske trhy. Kvôli absencii plniacej stanice sa na Slovensku tento model neponúka.

Vláda však pripravuje podporu aj tohto pohonu, fanúšikovia sa môžu tešiť na vybudovanie plniacich staníc, ako aj priame dotácie na nákup vodíkových vozidiel.

Pozrite si fotografie 2021 Toyoty Mirai:

10. novembra 2020
Zdroj: MotorTrend

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+