MojElektromobil

Automobily značky Tesla patria medzi najbezpečnejšie autá vôbec. Teraz nemyslíme iba autopilota, ktorý môže byť potenciálne bezpečnejší ako priemerný šofér, ale aj mohutnú konštrukciu auta, ktorá dokáže stlmiť mnohé nárazy. Tesla Model S váži dobre cez dve tony a ide o skutočne veľké auto. O výhodách takejto konštrukcie sa mohli presvedčiť hneď niekoľkí ľudia v Nemecku, ktorí sa dostali do skutočne nebezpečnej autonehody, no vyviazli z nej živí.

Správa hovorí o havárii, kde auto letelo 25 metrov vzduchom a nebezpečne dopadlo na zem. V tom čase bolo v aute až päť pasažierov, no akoby zázrakom všetci prežili. Ba čo viac, ani jeden z nich neutrpel žiadne život ohrozujúce zranenia. To je skutočne skvelá vizitka automobilu, ktorý bez problémov prešiel testom EURO NCAP.

Ďalšia správa hovorí o šoférovi automobilu Tesla Model S, ktorý havaroval vo vysokej rýchlosti na nemeckej diaľnici. Túto nehodu dokumentuje titulný obrázok tohto článku. Ako môžete vidieť, Tesla bola takmer úplne zničená, no šofér sa dostal z auta po vlastných, aj keď utrpel vážne zranenia. Na tému bezpečnosti autopilota môžeme polemizovať donekonečna. Výhoda mohutnej konštrukcie auta je však nezanedbateľná a aj v týchto prípadoch sa ukázalo, aký veľký vplyv to môže mať pri prípadnej nehode.

Zdroj: MôjAndroid.sk, titulný obrázok: electrek.co

21. marca 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+