MojElektromobil

Spoločnosť Tesla len nedávno oznámila plány na významný projekt skladovania energie v hodnote 500 miliónov dolárov. Táto ambiciózna iniciatíva má za cieľ zmeniť globálnu energetickú scénu a ďalej upevniť záväzok spoločnosti k čistému získavaniu energie a boju proti klimatickým zmenám. O správe informuje portál Electrek.

Jadrom tohto projektu sú vysoko uznávané systémy na ukladanie energie Powerpack od Tesly. Spoločnosť má v úmysle nasadiť veľký sieťový batériový systém s pozoruhodnou skladovacou kapacitou 255 MW/1 GWh. Táto kapacita umožní systému poskytovať spoľahlivú a čistú energiu tisícom domácností a podnikov.

Jednou z kľúčových výhod pokročilej technológie skladovania energie od spoločnosti Tesla je jej schopnosť efektívne riadiť a využívať obnoviteľné zdroje energie. Ukladaním prebytočnej energie vyrobenej z obnoviteľných zdrojov počas špičiek zaisťujú systémy Powerpack stabilné napájanie aj pri kolísaní primárneho zdroja energie. Táto zvýšená stabilita siete uľahčuje plynulejší prechod k udržateľnejšej a obnoviteľnej energetickej infraštruktúre.

Tesla Model 3 SR+
Tesla Model 3 SR+ | Zdroj: Radovan Hlôška

Na realizáciu tejto vízie bude Tesla spolupracovať s poprednou energetickou spoločnosťou Strata Clean Energy. Integrácia projektu skladovania energie spoločnosti Tesla do existujúcej energetickej infraštruktúry umožní bezproblémové prepojenie medzi batériovými systémami a sieťou. Toto strategické partnerstvo znamená spoločné úsilie o transformáciu energetického sektora.

Veríme, že APS (Arizona Public Service) bude aj naďalej lídrom v oblasti ukladania energie z batérií a že náš skúsený tím so sídlom v Scottsdale má dobrú pozíciu na to, aby pomohol posunúť štát smerom k dosiahnutiu jeho cieľov v oblasti čistej energie, aj pomocou projektov ako Scatter Wash. Máme veľké množstvo ďalších projektov čistej energie na západe Spojených štátov a mnoho možností realizácie.

Josh Rogol, prezident Strata Clean Energy

Tesla to myslí s ukladaním energie vážne

Spoločnosť Strata potvrdila, že Tesla má dodávať batérie pre tento projekt. Tá dokonca za posledný štvrťrok nasadila až 3,9 GWh skladovanej energie, čo predstavuje nárast o 360 %. Stavba energetických zásobarni spoločnosti narastá aj kvôli rozširovaniu Megafactory v Kalifornii. Tesla sa chystá rozšíriť kapacitu na výrobu 40 GWh Megapackov (batériových úložísk) ročne.

Náš tip
Tesla povolí nabíjanie na superchargeroch pre ostatné elektromobily v ďalšej krajine
1. júna 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+