MojElektromobil

Automobilka Tesla sa ešte pred rokom potýkala s veľkými problémami vyrobiť plánovaný počet kusov elektromobilov. Pred nejakou dobou sa ale tejto americkej spoločnosti začalo dariť plniť plán 5 tisíc vyrobených kusov Tesly Model 3, čo vyvolalo aj pozitívne ohlasy na burze. Za tretí štvrťrok 2018 (júl – september) sa automobilke podarilo vyprodukovať 80 142 elektromobilov a dodať až 83 500 áut v rámci všetkých jej modelov.

Z 80 tisíc kusov tvorili až 53 tisíc kusov elektromobily Tesla Model 3. Automobilka pritom stále nezačala vyrábať jeho lacnejší variant. To je nárast až o 187 percent oproti predošlému štvrťroku. Podľa plánu majú prednosť modely drahšieho variantu s dlhším dojazdom. Zvyšných 27 tisíc vyrobených elektromobilov tvorili vyšší sedan Tesla Model S a SUV Tesla Model X. Celkovo vyprodukovala automobilka dokonca viac elektromobilov ako v predošlých dvoch štvrťrokoch dokopy. V nasledujúcim období by sme sa mohli dozvedieť, či jej to pomôže sa dostať po prvýkrát do plusových koncoročných finančných čísiel.

Zdroj: electrek.co

Náš tip
Tesla pripravuje produkciu Modelu 3 pre expanziu do Európy


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

2. októbra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+