MojElektromobil

Pred niekoľkými mesiacmi informoval Elon Musk o tom, že Model 3 sa dostane do predaja po celom svete začiatkom roka 2019. To však neznamená, že Model 3 sa dovtedy vôbec v Európe neobjaví.  Prvé kusy sa v Európe objavili ešte koncom roka 2017. Neboli to však predajné modely. Jednalo sa o vozidlá, ktoré boli určené zamestnancom Tesly.

Predaj začne v prvej polovici roka 2019

Zákazníci v Európe už na tento elektromobil čakajú vyše dvoch rokov. Pôvodné správy hovorili o tom, že by sa v Európe mohol začať predávať ešte koncom roka 2018, neboli správne. Tesla už dávnejšie oznámila, že sa tak stane až v prvej polovici roka 2019. Toto tvrdenie stále platí a Tesla sa drží plánu.

Modely 3, ktoré sú určené pre európsky trh, budú úplne rovnaké ako tie americké. Jediným rozdielom bude použitie iného nabíjacieho konektora, doposiaľ však nebolo potvrdené akého. Očakáva sa buď rovnaký konektor ako doterajšie európske Tesly (Typ 2 upravený pre rýchlonabíjanie), no špekuluje sa aj o možnosti CCS konektora. Pod krytom Modelu 3 je na CCS konektor dostatok priestoru (na upravenom obrázku nižšie je „vsadený“ skutočný rozmer CCS konektora pod kryt nabíjacieho portu Modelu 3).

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt tesla model 3 ccs

Pred niekoľkými týždňami automobilka registrovala prvé európske VIN čísla tohto modelu, teraz sa pochválila ďalšími siedmimi.

Prvé európske modely pravdepodobne poputujú k úradom, kvôli homologizačným procesom a rôznym testom, ďalšie by sa mali dostať do showroomov. Tieto prvé kusy prídu do Európy ešte v tomto roku, avšak nebudú určené priamo na predaj zákazníkom. Úplne prvé modely budú samozrejme dodané zákazníkom, ktorí si ich predobjednali najskôr a čakajú na ne už naozaj dosť dlhú dobu.

Náš tip
TESLA MODEL 3 DOSTALA V TESTOCH BEZPEČNOSTI VÝBORNÉ HODNOTENIE | VIDEO

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

27. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+