MojElektromobil

Objednávka smeruje k spoločnosti TCI Transportation. Tá aktuálne prevádzkuje flotilu viac ako 2 000 nákladných automobilov, traktorov a prívesov, ktoré tiež prenajíma svojim zákazníkom. Spoločnosť potvrdila objednávku 50 kusov aj prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Náš tip
SPOLOČNOSŤ FEDEX SI OBJEDNALA 20 KUSOV ELEKTRICKÉHO ŤAHAČA TESLA SEMI!
Náš tip
PRICHÁDZAJÚ ĎALŠIE OBRÁZKY TESLA SEMI! OBJAVIL SA AJ NA AKCII SPOLOČNOSTI PEPSICO

TCI Transportation

Tesla uviedla na svojej vlastnej udalosti elektrický ťahač s dojazdom 300 a 500 míľ, pričom cenovo by sa mali pohybovať na úrovni 150 000 resp. 180 000 dolárov. Špeciálna edícia je následne ohodnotená na 200 000 dolárov. Záloha na jeden ťahač sa zvýšila z pôvodných 5000 dolárov na súčasných 20 000 dolárov. Za predobjednanie špeciálnej edície je potrebné zaplatiť plnú sumu 200 000 dolárov. Predpoklad teda hovorí, že objednávka spoločnosti TCI Transportation sa pohybuje na úrovni 7,5 – 9 miliónov dolárov.

Elektrický ťahač Tesla Semi bol takisto spozorpvaný v reálnej premávke s viacerými zastávkami u zákazníkov, ktorí si tento produkt predobjednali. Nechýbala zastávka v areáli Anheuser-Busch (Budweiser – objednávka 40 kusov), ďalšia zastávka sa odohrala pre spoločnosť Pepsico (objednávka 100 kusov). Model Tesla Semi si predobjednala aj spoločnosť UPS (125 kusov), Bee’ah (50 kusov) či FedEx (20 kusov).

Zdroj: electrek.co 1, 2


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

9. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+