MojElektromobil

Len nedávno sme priniesli informáciu o zvýšení výkonu v prípade elektromobilov Tesla Model S a Tesla Model X. Stalo sa tak vďaka softvérovej, ale aj hardvérovej aktualizácii. Teraz prichádza podrobnejšia správa práve o hardvérových zmenách zo strany spoločnosti Tesla.

Náš tip
1. SÉRIOVÁ TESLA MODEL 3 ZÍDE Z VÝROBNEJ LINKY UŽ V PIATOK. POZNÁME ĎALŠIE DETAILY

Elektromotory sú často propagované ako motory s nízkymi nárokmi na údržbu, v porovnaní so spaľovacími motormi. Môžu tiež dosiahnuť dlhší životný cyklus ako ich eko-konkurencia v podobe plynových motorov. CEO spoločnosti Tesla Elon Musk dokonca vydal skutočne odvážne vyhlásenie, o životnom cykle svojich elektromotorov na úrovni milióna najazdených míľ (1,6 mil. km).

Poznáme ďalšie informácie ohľadom hardvérových zmien

Spoločnosť Tesla nechcela konkretizovať spomínané hardvérové a softvérové aktualizácie. Vzhľadom na fakt, že ide aj o hardvérový zásah, spoločnosť vydala vyjadrenie, že zvýšenie výkonu a ďalšie benefity spojené s aktualizáciou budú dostupné len pre nové vozidlá. Teraz prichádza s informáciou, že daná hardvérová aktualizácia zahŕňa úpravu zadnej pohonnej jednotky.

Automobilka v súčasnosti vyrába 3 druhy elektromotorov. A to primárny motor, ktorý poháňa zadnú nápravu či menší motor poháňajúci prednú nápravu v modeloch s pohonom 4×4 (tzv. „D“ modely). Do tretice je k dispozícii duálna verzia motora pre primárny pohon zadných kolies, ktorá nesie označenie „P“ (Performance). Práve typy s primárnym pohonom zadných kolies dostali významnú aktualizáciu výkonu. Ostatné typy s duálnym motorom ako Model S P100D či Model X P100D, sa nedočkali navýšenia.

Náš tip
JEDNA Z VERZIÍ TESLY MODEL 3 BY MALA PONÚKNUŤ SKUTOČNÝ DOJAZD OKOLO 480 KM

Výrobca nepriniesol žiadny konkrétny komentár k novej pohonnej jednotke, ale muselo ísť o významný upgrade, keďže nárast výkonu vylepšil rozdiel zrýchlenia z 0-60 mph v niektorých prípadoch aj o celú jednu sekundu. Tesla takisto pracuje na svojej novej pohonnej jednotke pre Model 3. Pohonné jednotky sú postavené pomocou patentovaného procesu montáže. Ten zahŕňa elektrický motor, menič výkonu a prevodovku v rámci jedného viacdielného komponentu.

Nie je vylúčené, že niektoré hardvérové vylepšenia s elektromobilov Model S a Model X sa objavia aj v pohonnej jednotke pre Model 3. Výrobca má však v pláne aj akési rozdelenie svojho portfólia na luxusnejšiu a cenovo dostupnejšiu vetvu, kde má patriť chystaná novinka Tesla Model 3.

Zdroj: elektrek.co

6. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+