MojElektromobil

Približne po roku od predstavenia prvého konceptu očakávaného dostupného elektromobilu Tesla Model 3 prichádza oficiálne potvrdenie štartu jeho výroby. To je dobrou správou pre približne 400 000 zákazníkov, ktorí si daný model zarezervovali prostredníctvom predobjednávok. CEO Tesly Elon Musk sa vyjadril, že Model 3 splnil všetky regulačné požiadavky a spoločnosť očakáva prvé kusy elektromobilov z výrobnej linky už tento piatok.

Náš tip
Parkovací režim a prispôsobovanie zobrazovaných informácií

Dostupné informácie hovorili doteraz o dátume 1. júl 2017. Tento dátum bol však zverejnený ako spustenie výroby pre interné tímy a externých dodávateľov . Aktuálne je cieľom spoločnosti zabezpečiť v decembri roku 2017 výrobu až 5000 vozidiel týždenne, t.j. 20 000 vozidiel typu Model 3 mesačne.

tesla model 3 dojazd

Viac informácií už 28. júla 2017!

Tesla priniesla aj ďalšie náznaky spustenia výroby. Model 3 je zostavený v továrni Tesla Fremont, ale batérie či pohonné jednotky sú vyrobené v Tesla Gigafactory 1 v Nevade. Práve odtiaľ bola minulý mesiac zverejnená informácia o štarte výroby batérií pre pripravované vozidlo Model 3.

Náš tip
JEDNA Z VERZIÍ TESLY MODEL 3 BY MALA PONÚKNUŤ SKUTOČNÝ DOJAZD OKOLO 480 KM

Spoločnosť Tesla pripravuje podľa očakávania prvú vlnu elektromobilov pre interných zamestnancov a následne pre zákazníkov v rámci predobjednávok. Podľa slov Elona Muska, CEO spoločnosti, budeme mať oveľa lepšiu predstavu už 28. júla 2017 v rámci oficiálneho predstavenia. Je možné, že sa dočkáme aj odovzdávania kľúčov prvým majiteľom, podobne ako v prípade predstavenia elektromobilu Tesla Model X.

Zdroj: electrek.co

4. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+