MojElektromobil

Najnovšie máme čo to dočinenia so správou, ktorá hovorí o dojazde nového elektromobilu. Ten by podľa aktuálnych fotografií palubného počítača Tesly Model 3, mohol dosahovať až 480 km.

Ide len o hrubý odhad

Nejde o oficiálny údaj, ale skôr o hrubý odhad. Ten bol spravený na základe fotografie, ktorá na palubnom počítači ukazuje aktuálny dojazd a zostávajúcu kapacitu batérie. Ten pri 30% kapacity činí asi 152 km, čo pri aplikovaní jednoduchej matematiky predstavuje dojazd na úrovni spomínaných 480 km. Samozrejme, ten je silne závislý aj od štýlu jazdy a zvoleného módu.

Náš tip
Prvý detailnejší pohľad na užívateľské rozhranie Tesly Model 3

tesla model 3 dojazd

Prísť majú viaceré verzie

Tesla pri Modeli 3 avizovala dojazd na úrovni 350 km, čo bolo však pri základnej verzii vozidla. Automobilka totižto už dávnejšie informovala o tom, že pripravuje tiež variant s väčším dojazdom, ktorý by odpovedal vyššie spomínanému údaju. Ten má zabezpečiť najmä väčšia batéria s kapacitou približne 70 – 75 kWh. Každopádne, takýto dojazd by nepochybne predstavoval jednu z hlavných výhod Tesly Model 3, ktorá sa má predávať za cenu od 35-tisíc dolárov.

Viacero parametrov stále čaká na oficiálne potvrdenie zo strany Tesly.  Tá má výrobu Modelu 3 spustiť už v priebehu nasledovných týždňov.

Zdroj: electrek, titulná fotografia: thedrive.com

27. júna 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+