MojElektromobil

Keď Elon Musk vyhlásil, že v Tesle Model 3 sa budú cítiť pasažieri ako na palube kozmickej lode, spustila sa ohľadom jeho užívateľského interface-u lavína špekulácií. Nakoniec sa verejnosť zhodla, že najpravdepodobnejším riešením bude pokročilý head-up displej s inovatívnymi ovládacími prvkami na volante. Všetko je však úplne inak.

Nie je to tak dávno, čo sa Elon Musk nechal počuť, že Tesla Model 3 nebude mať head-up displej. Podľa neho bude elektromobil prispôsobený predovšetkým pre autonómne riadenie. Kým však nebude Tesla Autopilot dosahovať požadovanú úroveň a legislatíva neumožní jeho prevádzkovanie na bežných komunikáciach, o všetky potrebné údaje o jazde a vozidle sa postará centrálny 15″ displej.

tesla model 3 interface

Parkovací režim a prispôsobovanie zobrazovaných informácií

Konečne sa podarilo zaznamenať fotografiu, ktorá prináša prvý detailnejší pohľad na užívateľské rozhranie Modelu 3 v predprodukčnej verzii “kandidát na vydanie”. Treba však dodať, že sa jedná o interface s funkciami pre vývojárov.

Pravú stranu obrazovky si môžeme v podstate rovno odmyslieť, keďže tá nebude pre bežných užívateľov k dispozícii. Na tej ľavej sa nám odkrýva pohľad na to, ako by mohla vyzerať obrazovka v parkovacom režime. Pri jazde môžeme očakávať, že sa budú v ľavom hornom rohu zobrazovať informácie o aktuálnej rýchlosti a jazdnom režime, rovnako ako v prípade pôvodného alfa prototypu na nasledujúcom obrázku.

tesla model 3 interface

Podľa Elona Muska sa budú v ľavom hornom rohu, ktorý je najviac v zornom uhle vodiča, zobrazovať najpodstatnejšie informácie, a to v závislosti od konkrétnej situácie.

Nuž, užívateľské rozhranie zatiaľ neohúri, treba mať však na pamäti, že sa jedná o predprodukčnú verziu. Veríme, že nás Tesla v tomto ohľade ešte milo prekvapí. Veď má v zálohe ešte volant, ktorý by mal priniesť neštandardné ovládacie prvky.

tesla model 3 interface
Jedna z prvých fotografií užívateľského rozhrania verzie “kandidát na vydanie”. Zdroj: jalopnik.com

Zdroj: electrek.co

eautoportal zdielanie

19. júna 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+