MojElektromobil

Tesla nedávno začala dodávať nové vozidlá Model S a Model X v Spojenom kráľovstve, no s nečakaným zvratom. Po ukončení konfigurácií s pravostranným riadením pre tieto modely sklamal výrobca mnohých kupujúcich. Pre tých, ktorí napriek zmene chceli svoju vlastnú Teslu, však spoločnosť ponúkla zábavnú kompenzáciu: „The Reacher,“ šikovnú uchopovaciu tyč, informuje Electrek.

Minulý mesiac Tesla prekvapila automobilový svet zastavením výroby vozidiel Model S a Model X s pravostranným riadením, najmä na menších trhoch kde sa jazdí v ľavom pruhu, ako je Austrália, Singapur a Thajsko. Namiesto toho sa zamerali na poskytovanie možností s pravostranným jazdením pre väčšie trhy vrátane Spojeného kráľovstva.

tesla stick
Takto vyzerá špeciálna tyč | Zdroj: Electrek

Toto rozhodnutie spôsobilo sklamanie niekoľkých zákazníkov, ktorí netrpezlivo očakávali najnovší Model S a Model X, pretože ich objednávky boli zrušené. Títo jednotlivci trpezlivo čakali roky na získanie najnovších špičkových vozidiel Tesla vo verzii Plaid. Napriek nepríjemnostiam dostali tí, ktorí kúpili verziu s volantom na ľavej strane, “The Reacher” ako nečakaný darček.

Namiesto smútku smiech

„The Reacher“ je šikovne navrhnutá uchopovacia tyč, ktorá má vodičovi pomôcť bez námahy získať prístup k oknu spolujazdca. Tento svojrázny doplnok umožňuje používateľom pohodlne siahnuť po položkách, ako sú potvrdenky za parkovanie alebo objednávky z jazdy. Hoci to vyzeralo komicky, dodalo situácii nádych humoru. Všetky tieto možnosti majú v UK prispôsobené pre šoférov na pravej strane, preto to pre tých s volantom naľavo predstavuje prekážku.

Voľba spoločnosti Tesla nahradiť vozidlá s pravostranným riadením modelmi s ľavostranným riadením mohla kupujúcich spočiatku frustrovať. Zahrnutie „The Reacher“ však pridáva k ich vlastníctvu jedinečný prvok, ktorý jemne zmierňuje sklamanie. S nádychom ľahkomyseľnosti sa Tesle podarilo premeniť potenciálne negatívnu situáciu na nezabudnuteľnú a zábavnú situáciu pre britských zákazníkov. V konečnom dôsledku, hoci uchopovacia tyč nemusí úplne kompenzovať zmenu konfigurácie vozidla, slúži ako rozmarná pripomienka, že niekedy aj nečakané prekvapenia môžu vyvolať úsmev na našich tvárach.

Náš tip
Test Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra: Skvelý pomocník do mesta aj terénu
6. júla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+