MojElektromobil

Elon Musk v rámci merchu svojich spoločností predával už šiltovky, plameňomety, saténové šortky a najnovšie alkohol. Karafa Tesla Tequilla sa dá kúpiť aj v Európe za prémiovú cenu. Alkohol však vo fľaši nenájdete.

Začalo to vtipom

Nápad s alkoholom značky Tesla vznikol v Muskovej hlave 1.apríla 2018. Ako prvoaprílový žartík zverejnil fotku seba opitého s tabuľkou, ktorá odkazovala na bankrot Tesly. Išlo samozrejme o vystrelenie si z neprajníkov. Musk na Twitteri napísal, že “Teslaquillu” plánuje reálne predávať ako merch a ukázal prototyp tejto fľaše.

V novembri 2020 sa produkt Tesla Tequilla s fľašou v tvare blesku objavil na e-shope Tesly. S cenovkou 250 dolárov nešlo vôbec o najlacnejší alkohol, napriek tomu sa vypredal do pár hodín. Neskôr začali špekulanti ponúkať Tesla Tequillu na webe Ebay aj za 600 dolárov.

Tesla Tequilla v Európe - karafa Tesla Tequilla (Foto: Tesla)
Zberateľská karafa Tesla Tequilla (Foto: Tesla)

Tesla Tequilla v Európe bez alkoholu

Teraz prichádza Tesla Tequilla do Európy. Teda len jej „blesková“ fľaša, respektíve karafa. Na rakúskom webe Tesly sa tento produkt objavil za cenu 150 eur. Ide o ručne fúkanú nádobu v tvare blesku na kovovom podstavci.

Tequilla sa v Európe predáva bez alkoholu vnútri. To je pravdepodobne spôsobené tým, že spoločnosti chýba licencia na predaj a distribúciu tohto alkoholu na európskych trhoch.

„Tesla karafa, inšpirovaná (nápojom) Tesla Tequila, je dokonalým doplnkom vášho domáceho baru. Do ručne fúkanej karafy v tvare blesku zmestíte 750 ml vášho obľúbeného alkoholu.. S nápisom Tesla a logom T v zlatej farbe na kovovom stojane je tento exkluzívny zberateľský kúsok ideálny pre každú príležitosť“, píše sa na webe Tesly.

 

25. marca 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+