MojElektromobil

Už sme neraz spomínali, že CEO spoločnosti Tesla Elon Musk obľubuje Twitter a na tejto sociálnej sieti zvykne aj dosť komunikovať s používateľmi. Je miestami zábavné sledovť, ako tu niekedy doslova zberá podnety a niektoré z nich aj implementuje do praxe. Pán Musk pritom rád dáva aj statusy so svojimi plánmi a viziami.

Keď v januári napísal, že by rád otvoril “old-school” Tesla reštauráciu s kolieskovými korčuľami hneď pri nabíjacej stanici, nebolo celkom jasné, či len nežartuje. Myslel to však asi smrteľne vážne. Tesla skutočne požiadala o povolenia na stavbu reštaurácií a nabíjačiek Supercharger v Santa Monica.

Vyzerá to tak, že sa môžeme tešiť na reštauráciu ako z klasických amerických filmov. Zaujímavosťou však je, že v Muskových plánoch je aj to, aby sa po vjazde do areálu objavilo na displeji auta menu – a šoféri si budú môcť objednať jedlo priamo odtiaľ.

Náš tip
Tesla sa zrejme pustí aj do reštauračných a pohostinských služieb

Gastro oblasť nie je pre Teslu novinka

Gastro biznis pritom nie je v rámci Tesly novinka. Tesla už otvorila svoj Supercharger v Kettleman City. Tam si môžu šoféri počas čakania na nabitie kúpiť kávu či nejaké iné občerstvenie. Spoluzakladateľ Tesly JB Straubel bol po jej otvorení na konferencii Foodservice Technology Conference Trade Show, kde vysvetlil, že nabíjacie stanice Tesla sa stávajú pohodlnejšími. Tesla podľa jeho slov tiež spolupracuje so spoločnosťami z gastro-biznisu a jej cieľom je zlepšenie zážitku návštevníka.

Zdroj: electrek.co

15. marca 2018
Fotománia

+