MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 20. februára 2018

Z času na čas píšeme o autonehodách spoločnosti Tesla, no nie je to z bulvárnych dôvodov. Pointou je preukázať, ako si vedia tieto autá počítanť v kritických situáciách. Navyše, k dispozícii nemáme oficiálne vykonané crash-testy Tesla Modelu 3, a preto je zaujímavé sledovať ho v reálnej premávke. Z doterajších informácií to vyzerá veľmi pozitívne.

Vďačí Tesle za život

Len pred pár dňami sa dostali na verejnosť fotografie zdemolovanej Tesla Model 3, no napriek ničivej škode to vyzeralo pre vodiča maximálne dobre. Sám šofér totiž opísal svoje dojmy z nehody na Reddite takto:

“Čítal som, že Tesly sú jednými z najbezpečnejších vozidiel na svete. Je to tak! Auto je na totálku, ale ja som v poriadku, môj pravý členok je opuchnutý z nárazu na plynový pedál, no stále môžem fajn chodiť. Ak by sa takáto nehoda stala v bežnom aute, bol by som už mŕtvy, alebo v omnoho horšom stave. Všetci od záchranárov až po vodiča ťahaču vravia, že ľudia po takejto nehode zvyčajne neodkráčajú. Už som si zarezervoval ďalší Model 3.

Moja jediná sťažnosť týkajúca sa tohto auta je, že počas nehody spolujazdec narazil na displej a rozbil ju, čo mi zabránilo otvoriť priečinok s papiermi a poistením. Potrebuje to aj manuálne otvorenie. Môj spolujazdec si tiež poriadne porezal ruku. Možno tu treba pridať airbag aj na obrazovke. Celkovo je to však fenomenálne auto a Tesle vďačím za svoj život.”

Tesla si rady vzala okamžite k srdcu

Takéto úprimné vyznanie sa určite spája s veľkými emóciami po nehode. Hoci nie je zatiaľ známych veľa faktov o incidente, ako sami vidíte na obrázkoch, musela to byť poriadna zrážka. Zaujímavosťou v tomto smere je, že Tesla má v prednej časti kufor a demolačná zóna tak funguje úplne iným spôsobom.

Šéf spoločnosti Tesla Elon Musk si hneď vzal poučenie z príspevku a okamžite zareagoval na Twitteri, že v niektorej z nasledujúcích aktualizácii softvéru pridá funkciu, aby sa priečinok otvoril automaticky po náraze. Tiež sa plánuje aj pozrieť na krytie displeja a zrejme sem pridá nejakú plastovú ochranu.

Toto nie je prvý prípad, kedy si pán Musk zobral príklad z konštruktívnej kritiky či poznámok vlastníkov.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

20. februára 2018
Fotománia

+