MojElektromobil

Téma elektrického ťahača Tesla Semi je v týchto dňoch poriadne aktuálna. V poslednom čase videli Tesla Semi už niekoľkokrát v uliciach, až kým samotný CEO Tesla Elon Musk nezverejnil oficiálnu fotografiu ťahačov v akcii. Naložené batériami smerovali z Gigafactory 1 do ďalšej Tesla-fabriky. Teraz zase na YouTube zaujalo video, na ktorom vidno, ako sa Tesla Semi správa v bežnej premávke.

Vzrušujúca elektrina

Elektrické ťahače sú stále vzrušujúcou témou, pretože ich na cestách zatiaľ nestretávame. Je preto skvelé pozrieť si reálne zábery pohotových ľudí. Na tomto konkrétnom videu vidno, ako sa Tesla Semi zaraďuje do premávky. Kým pri inom type ťahaču by zrejme došlo k spomaleniu dopravy po pripojení kamiónu do pruhu, v tomto prípade všetko pokračuje, akoby išlo o klasické auto. Popravde, len vodič, čo už má niečo odšoférvané vie, aké frustrujúce je občas ťahať sa za kamiónom. Alebo nechať sa ho zaradiť pred seba… Tesla Semi zvládla túto úlohu na výbornú bez výraznejšieho ovplyvnenia premávky. Je síce pravda, že nevieme, či bol ťahač plne naložený, no i tak je to v rámci ťahačov pozoruhodné.

Elektrické ťahače sľubujú tichú jazdu, slušný dojazd a navyše menšie znečistenie prostredia. A okrem Tesla Semi bude po cestách onedlho jazdiť zrejme aj Mercedes e-Actro.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

14. marca 2018

+