MojElektromobil

Tesla oznámila, že po oneskorení výroby modelu Tesla Semi, plánuje jeho výrobu zahájiť v roku 2020. V menšom počte vyrobených kusov. Model Semi bol predstavený v roku 2017, no výrobu začala spoločnosť plánovať až v roku 2019.

Jerome Guillen, vedúci programu Tesla Semi: „Budúci rok začneme s výrobou. Sme veľmi šťastní, zatiaľ ich testujeme na cestách, myslím, že to je celkom pekný úspech.“

Týmto sa potvrdilo, že spoločnosť Tesla odložila výrobu modelu Semi na rok 2020. Potvrdila to zároveň i zverejnením svojich príjmov za Q3 2019.

Vieme toho málo?

Bohužiaľ, ešte nemáme potvrdené, kde presne sa bude model Semi vyrábať. Generálny riaditeľ Elon Musk povedal, že ich cieľom je vyrábať ročne 100 000 týchto modelov. Neskôr prišla i informácia, že produkčné verzie budú dve. Prvá s dojazdom 480 km a druhá s dojazdom 800 km za 150 000 dolárov, respektíve 180 000 dolárov.

Musk však uviedol, že počas testovania prišli na spôsoby ako tento dojazd ešte zvýšiť a uviedol, že produkčná verzia Tesla Semi bude mať dojazd až skoro 960 km.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

8. novembra 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+