MojElektromobil

CEO spoločnosti Tesla Elon Musk zverejnil na svojom Instagrame fotografiu dvojice elektrických ťahačov Tesla Semi, ktoré vyrážali na cestu z Gigafactory 1 do Fremontu. Je to trasa, ktorá spája Tesla-továrne a elektrické ťahače tak mali urobiť prvú oficiálnu cestu s nákladom.

Náš tip
Mercedes-Benz e-Actro bude hlavným konkurentom Tesla Semi

Podľa predpokladov mala trasa Tesla Semi trvať do 6 hodín. Zaujímavosťou však je, že dvojicu Tesla Semi zhliadli ľudia na nabíjacej stanici Supercharger pri Sacramente. Je to niečo za vyše polovicou cesty. Na tom by nebolo nič zlé, keby však Tesla netvrdí, že Tesla Semi by mali na elektrický pohon vydržať viac. Podľa svedkov bol totiž jeden ťahač pripojený k nabíjačke.

Zatiaľ nie je dôvod na paniku

Nemáme najmenšie informácie o tom, či to bola plánovaná zastávka v rámci testov, alebo to bola skutočne emergenčná situácia. Budeme si musieť počkať na záverečnú správu. Tento moment však nahráva zatiaľ do karát odporcov Tesly. Niektorí tvrdia (vrátane renomovaných mien iných automobiliek), že Tesla prinajmenšom zavádza pri ohlásených špecifikáciách s dojazdom a podobne. Až 800 km na jedno nabitie bude zrejme vyvolávať pochybnosti, kým sa nedočkáme dôkazu. Podľa jedného z nezávislých testovacích partnerov sú však špecifikácie reálne.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

12. marca 2018
Fotománia

+