MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 30. januára 2018

Spoločnosť Tesla, to nie je len Elon Musk. Ten vlastní len časť firmy, pričom sú tu ďalší investori tvoriaci predstavenstvo spoločnosti. Na nedávnom zhromaždení oznámili, že Elon Musk bude vo funkcii výkonného riaditeľa ďalších 10 rokov. Spoločnosť zároveň odhalila aj svoje dlhodobé finančné vízie, ktoré sú poriadne odvážne. Behom nasledujúcej dekády chce spoločnosť dosiahnuť trhovú cenu 650 miliárd dolárov. Stala by sa tak jednou z najhodnotnejších firiem.

Náš tip
Elon Musk potvrdil plány na pick-up a nové funkcie do elektromobilov Tesla

Elon Musk a nasledujúcich 10 rokov

Pre pána Muska vyplýva z jeho 10-ročného vedenia niekoľko „pilierov“, ktoré musí splniť. Ak to zvládne, bude patriť k najbohatiším osobnostiam sveta. Za každý splnený pilier, ktorý má za dané obdobie dosiahnuť, bude získavať odmeny. Ak stanovené ciele nedosiahne, nedostane žiadne kompenzácie. Aktuálna trhová hodnota Tesly je asi 60 miliárd dolárov. Každý zo spomínaných nasledujúcich pilierov, alebo míľnikov, je nastavený na rast o 50 miliárd:

Predstavenstvo spoločnosti budovalo tento plán 6 mesiacov. Spoliehajú sa na expanziu spoločnosti, a to nie len v rámci automobilového priemyslu. Tesla predstavuje revolúciu vo vnímaní energetických riešení, ktoré menia priemysel. Okrem toho, veľa sa venujú aj autonómnej jazde a zdieľaným možnostiam jazdy.

Zdroj: teslarati.com, Titulná fotka: cnbc.com

30. januára 2018
Fotománia

+