MojElektromobil

V Českej Republike, na Slovensku, v Maďarsku a Poľsku začala Tesla s doposiaľ najväčším rozširovaním siete Superchargerov v histórii. V našom bezprostrednom okolí pribudne množstvo lokalít nad rámec vopred zverejnených plánov. Poznáme detaily.

7 nových lokalít v Čechách a na Slovensku

Napriek tomu, že Tesla doposiaľ nemá na Slovensku oficiálne zastúpenie, prevádzkuje u nás už 2 rýchlonabíjacie lokality. Tou úplne prvou bola nabíjačka so 4 stojanmi v Sielnici pri Zvolene (na prelome rokov 2015/16). Poloha v strede Slovenska, v blízkosti rýchlostnej cesty R1, uľahčila prvým majiteľom Tesiel cestovanie naprieč celým Slovenskom. Na druhú lokalitu pri bratislavskom Auparku so 6 stojanmi sme si museli počkať do mája 2017.

V súčasnosti je vo výstavbe tretí slovenský Supercharger Liptovský Mikuláš s plánovanými 8 stojanmi. Ten sa bude nachádzať priamo pri hlavnom ťahu cez Demänovskú dolinu v rezorte Demänová Village. Ponúkne služby reštaurácie Pinus, sociálne zariadenia, aj detské ihrisko. Fotografie z výstavby je možné nájsť na fóre Tesla Clubu, ktorý sa na tejto lokalite podieľa.

Nový Supercharger Liptovský Mikuláš bude pri reštaurácii Pinus v Demänová Village. Foto: demanovarezort.sk

Aktuálne rozširovanie však nemá skončiť pri ňom. V rámci aktuálnej vlny rozširovania majú v blízkej dobe pribudnúť na Slovensku ďalšie 2 lokality. Definitívne miesta Tesla z relevantných dôvodov utajuje až do začiatku výstavby, podľa našich informácií by jedným z nich mal byť Prešov.

Našich vodičov určite potešia aj 4 nové lokality v Čechách. Na mape plánovaného rozširovania už dlhšie svietia České Budějovice a Ústí nad Labem, pribudnú ale aj neohlásené miesta. Jedným z nich má byť Slovákmi už dlhšie žiadané Brno, v blízkosti diaľnice smerom na Bratislavu.

5 nových Superchargerov v Maďarsku

Na stránke supercharge.info sa objavili aj informácie o 5 nových lokalitách v Maďarsku.

2 lokality v Budapešti sú už v pokročilom štádiu výstavby a mali by byť otvorené v najbližších dňoch. Oba tieto Superchargery sa nachádzajú vedľa nákupných centier Auchan a ponúknu po 8 rýchlonabíjacích stojanov + ďalšie stojany pre pomalšie AC nabíjanie.

Ďalšími už schválenými lokalitami v Maďarsku sú Miškovec (Miskolc), Debrecín (Debrecen) a Segedín (Szeged).

V Poľsku je v príprave minimálne 1 nový Supercharger v blízkosti mesta Lodž, pričom o ďalších lokalitách by sme sa mali dozvedieť neskôr.

Vyzerá to tak, že Tesla sa aktívne pripravuje na svoj oficiálny príchod aj na Slovensko. Stratégiou firmy sú prakticky nulové náklady na reklamu. Tú jej okrem ich áut robí aj celosvetová sieť Superchargerov, ktorá umožňuje majiteľom bezstarostné cestovanie naprieč rôznymi krajinami.

A kde ešte chýbajú Superchargery vám? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom alebo na našom Facebooku.

Aktualizácia: Výstavba nových Superchargerov pokračuje aj ďalej na východ smerom do doposiaľ nepokrytých krajín. Tesla pokryje Rumunsko prvými troma lokalitami, a to Bukurešť, Craiova a Brăila. Príprava výstavby sa už začala.

 

22. októbra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+