MojElektromobil

Tesla začala pred niekoľkými dňami uvoľňovať svoju veľkú prázdninovú aktualizáciu. Nebude chýbať aplikácia TikTok, meny užívateľského rozhrania a ďalšie. Bližšie informácie o tom, na čo sa môžeme tešiť, prináša portál Electrec.co.

Software Version 11: Tesla prináša svoju veľkú aktualizáciu

Už sme si zvykli, že napriek tomu, že všetky dôležité technické aktualizácie automobilka Tesla distribuuje hneď po ich finálnom pripravení, na obdobie sviatkov koncom roka si nechá väčšiu skupinu zábavne ladených aktualizácií. Výnimkou nebol ani tento rok.

Niekoľko dní pred Vianocami začala automobilka Tesla aj tento rok uvoľňovať od vozového parku sviatočnú aktualizáciu 2021 (verzia 2021.44.25). Nachádzame v nej veľké množstvo vychytávok. Spomeňme si niekoľko z tých najzaujímavejších.

Svetelná šou

„Sledujte, ako vaša Tesla tancuje na choreografickú svetelnú show kedykoľvek počas roka. Otvorte Toybox, klepnite na Light Show a postupujte podľa pokynov.“

Táto funkcia, bola automobilkou po prvýkrát pridaná v podobe veľkonočného vajíčka v modeli X v priebehu roka 2015. Ide o svetelnú šou, ktorá je doplnená o mávajúce dvere so sokolím krídlom.  Teraz to vyzerá tak, že show Easter Egg bude dostupná pre všetky modely.

Svetelná šou je prístupná na všetkých modeloch | Zdroj: electrec.co

Prispôsobenie spúšťača aplikácií

„Presuňte svoje obľúbené aplikácie na ľubovoľné miesto v spodnej lište ponuky, aby ste k nim mali jednoduchý prístup. Ak chcete prispôsobiť panel s ponukami, podržte ľubovoľnú ikonu a potiahnutím zmeňte poradie. Ak chcete upraviť ovládanie klimatizácie, ako je vyhrievanie sedadiel a odmrazovanie, klepnite na teplotu alebo potiahnite prstom nahor z dolnej časti obrazovky.“

Počas posledného roka automobilka pristúpila k možnostiam prispôsobenia si hlavnej obrazovky. Prispôsobenie spúšťania aplikácií bude novým prírastkom danej funkcie. Zároveň dochádza k viacerým zmenám používateľského rozhrania v rámci prázdninovej aktualizácie.

Zjednodušenie ovládania

„Displej bol zjednodušený, aby sa zameral na navigáciu, médiá a najbežnejšie primárne ovládacie prvky.“

Došlo k viacerým zjednodušeniam. Spomeňme napríklad nasledovné:

  • Ak chcete získať informácie o stieračoch čelného skla a stavovom riadku, klepnite na ovládacie prvky.
  • Pre ovládanie nabíjania klepnite na Ovládanie > Nabíjanie.
  • Informácie o ceste a počítadle kilometrov získate poklepaním na Ovládacie prvky > Cesty.
  • Informácie o tlaku v pneumatikách získate poklepaním na Ovládacie prvky > Servis.

Tmavý režim

„Teraz môžete zmeniť zobrazenie na tmavý motív. Klepnite na Ovládacie prvky > Displej > Vzhľad a vyberte možnosť Tmavý.“

Tento režim je po novom možné aktivovať aj manuálne.

Kamera mŕtveho uhla

„Teraz môžete automaticky vidieť živý pohľad kamery na svoj mŕtvy uhol vždy, keď aktivujete smerové svetlo. Ak chcete povoliť, klepnite na Ovládacie prvky > Autopilot > Automatická kamera mŕtveho uhla.“

V rámci aktualizácie sa pridáva ja možnosť, prostredníctvom ktorej je možné automatické zobrazovanie mŕtveho uhla z kamery.

Upravenie trusových bodov

Okrem iného bola v tomto balíčku aktualizovania nedávno pridávaná funkcia WAypoints.

„Jednoducho zmeňte poradie alebo pridajte viacero cieľov na svoju trasu s aktualizovanými časmi príchodu. Ak chcete pridať zastávku alebo upraviť cestu, spustite navigačnú trasu a klepnite na tlačidlo ďalších možností v zozname odbočení.“

 

TikTok Tesla
Medzi novinkami nechýba ani streamovacia služba TikTok | Zdroj: electrek.co

TikTok

Služba Theater, v rámci ktorej Tesla integruje streamovacie aplikácie, bola obohatená o nový prírastok.

„Teraz môžete sledovať TikTok na dotykovej obrazovke. Ak chcete spustiť, klepnite na ikonu divadla v spodnej lište a vyberte TikTok, keď je vaše auto v parku.“

Spoločne s touto službou Tesla modernizuje aj aplikáciu, ktorá podporuje videohry. V tohtoročnej prázdninovej nádielke automobilka do aktuálnej ponuky pridala Ježka Sonic. Okrem tejto funckie sa pridala možnosť multiplayer do The Battle of Polytopia.

V rámci aktualizácie nachádzame aj modernizáciu zoznamu hier | zdroj: electrec.co

The Battle of Polytopia – podpora pre viacerých hráčov

„Teraz môžete hrať The Battle of Polytopia s priateľmi pomocou nového režimu pre viacerých hráčov.“

Už štandardne však v prázdninovej aktualizácií nechýbajú ani praktické vylepšenia. Tesla sa okrem iného zamerala aj na vylepšenia v chladnom počasí.

„Teraz môžete pripraviť kabínu z aplikácie Tesla, keď je vaša batéria v nižšom stave nabitia. Jednoducho zapnite klímu z aplikácie Tesla a prepíšte predchádzajúce nastavenie klepnutím na „Áno“ vo vyskakovacom okne s potvrdením. okno.

Poznámka: Kvôli ochrane batérie vášho auta zostane klíma pri scenároch extrémne nízkeho nabitia nedostupná. Táto funkcia vyžaduje mobilnú aplikáciu Tesla verzie 4.4.0 alebo novšej.“

Funkciou, ktorou by sa následne mohli inšpirovať aj ďalšie automobilky, je možnosť automatického vyhrievania sedadiel.

„Vyhrievanie sedadiel v prvom rade môže teraz automaticky regulovať teplotu sedadiel na základe prostredia v kabíne a nastavenej teploty klimatizácie. Ak chcete získať prístup k ovládacím prvkom vyhrievania sedadiel, klepnutím na nastavenia teploty vyvolajte panel HVAC.

Poznámka: Ak chcete použiť automatické vyhrievanie sedadiel, systém HVAC musí byť v režime Auto.“

Aktualizácií sa nevyhol ani prehrávač videí z palubnej kamery. V roku 2021 bola vydaná verzia 2021.44.25, ktorá bola v tejto aktualizácií vylepšená.

Spravujte klipy Dashcam

Jednoducho odstráňte všetky videoklipy z palubnej kamery priamo z dotykovej obrazovky klepnutím na Ovládacie prvky > bezpečnosť > Dashcam > Delete Dashcam Clips.“

Poslednou zmenou bola možnosť skryť podrobností zobrazovanej mapy.

„Zjednodušte svoju navigačnú aplikáciu a skryte podrobnosti mapy klepnutím na tlačidlo špendlíka na mape.“

informácie o tom, že Tesla prináša svoju veľkú prázdninovú aktualizáciu potešili viacerých majiteľov elektromobilov Tesla. Aktualizácia samotná sa začala distribuovať do vozového parku automobilky Tesla niekoľko dní pred Vianocami. Jej plná integrácia však môže trvať niekoľko dní.

26. decembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+