MojElektromobil

Neoficiálne sa o tom hovorilo už niekoľko dní, no teraz sa to stalo realitou. Fámy o tom, že Tesla plánuje veľké prepúšťanie, sa naozaj potvrdili. Americká autombilka prostredníctvom interného e-mailu svojim zamestnancom oznámila, že sa chystajú škrty. Konkrétne má ísť o viac ako 10 percent pracovnej sily. Tesla v internom e-maile oznámila svojim zamestnancom pomerne veľké prepúšťanie. Informáciu priniesol portál Electrek.

Veľké prepúšťanie je potvrdené

Už posledných niekoľko mesiacov to vyzeralo tak, že sa v automobilke schyľuje k prepúšťaniu. Tesla poverila manažérov, aby identifikovala kritických, respektíve najslabších členov tímu a pozastavila niektoré odmeny. Zároveň zrušila celoročné prémie niektorým zamestnancom. Taktiež znížila produkciu v Gigafactory v Šanghaji.

Giga Berlin
Zdroj: Tesla

Pôvodné správy naznačovali, že by automobilka mohla prepustiť až 20 percent svojich zamestnancov, no tieto sa nakoniec nepotvrdili. Celkovo pôjde približne o 10 percent. Skrátené by mali byť aj zmeny zamestnancov, ktorí sa priamo podieľajú na výrobe najnovšieho Cybertrucku v Gigafactory Texas.

Znenie e-mailu, ktorý dostali zamestnanci, je nasledovné:

“V priebehu rokov sme sa rýchlo rozrástli s viacerými továrňami po celom svete. S týmto rýchlym rastom došlo v určitých oblastiach k zdvojeniu úloh a pracovných funkcií. Keď pripravujeme spoločnosť na ďalšiu fázu rastu, je mimoriadne dôležité pozrieť sa na každý aspekt spoločnosti, aby sme znížili náklady a zvýšili produkciu. V rámci tohto úsilia sme vykonali dôkladnú kontrolu organizácie a urobili sme ťažké rozhodnutie znížiť počet zamestnancov globálne o viac ako 10 percent.”

Musk v e-maile ďalej hovorí, že chce poďakovať všetkým, ktorí z automobilky odchádzajú, za ich tvrdú prácu v priebehu posledných rokov. Ďalej uvádza, že pred tými, ktorí zostali, je veľa tvrdej práce a spoločnosť sa pripravuje na ďalšiu fázu rastu.

Prečítajte si:

Viac ako 10 percent zamestnancov v konečných číslach znamená prepustenie najmenej 14 000 ľudí, keďže automobilka má momentálne približne 140-tisíc zamestnancov. To, ktorých konkrétnych tímov sa škrtanie cez rozpočet týka, bohužiaľ nevieme.

Náš tip
Tesla otvára svoje stanice Supercharger na Slovensku a v Česku pre všetky elektromobily
18. apríla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+