MojElektromobil

Tesla od dnes poskytuje dočasné bezplatné nabíjanie na staniciach Supercharger v zaplavených oblastiach západnej Európy. Majiteľom tak uľahčí presun domov, či na bezpečné miesto.

Dočasné bezplatné nabíjanie na Tesla Supercharger

Automobilka Tesla sa rozhodla, že ponúkne majiteľom svojich elektromobilov dočasné bezplatné nabíjanie v zaplavených oblastiach západnej Európy. Konkrétne ide o nabíjacie lokality v Nemecku, Belgicku a Holandsku (zoznam nižšie). Informuje o tom komunita slovenských majiteľov – Tesla Owners Slovakia o.z.. Cieľom tohto kroku je aspoň o trochu uľahčiť majiteľom týchto elektromobilov presun domov, resp. na akékoľvek bezpečné miesto.

Nie je to prvýkrát, čo Tesla takto pomohla majiteľom počas prírodnej katastrofy. Počas hurikánu Dorian v roku 2019 na Floride urobila to isté, plus na diaľku odomkla blokovanú kapacitu batérií majiteľom, ktorí si kúpili verziu s nižšou kapacitou. Dostali tak asi o 20% vyšší dojazd pri plnom nabití. To isté Tesla spravila aj po hurikáne Irma v roku 2017 a hurikáne Florence v roku 2018.

Tesla dočasné bezplatné nabíjanie (Foto: Tesla Owners Slovakia o.z.)
Tesla dočasné bezplatné nabíjanie (Foto: Tesla Owners Slovakia o.z.)

Nabíjacie lokality Supercharger s dočasne bezplatným nabíjaním:

  • Nemecko: Supercharger Moers, Frechen, Hilden, Erftstadt, Wittlich, Nurburgring
  • Holandsko: Supercharger Urmond,
  • Belgicko: Supercharger Machelen, Verviers, Heusden-Zolder, Remouchamps, Namur, Nivelles-Sud,

Za bežných podmienok si za nabíjanie na Superchargeroch zaplatíte 0,37 €/kWh (Nemecko), 0,24 €/kWh (Holandsko) a 0,32 €/kWh v Belgicku. Na Slovensku si majitelia zaplatia 0,28 € za 1 kWh nabitej energie.

 

18. júla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+