MojElektromobil

Vedeli ste že automobilka Tesla ponúka pre svoje vlastné vozidlá aj ich poistenie? Zatiaľ to však funguje len v niektorých štátoch USA. V nich to využíva 18 % majiteľov Tesly, no tá má vyššie ciele, informuje Juraj Jurcik prostredníctvom LinkedIn.

V prvom štvrťroku 2023 Tesla výrazne zlacňovala svoje vozidlá, čo malo za následok zníženie marží z predaja. Aj preto sa spoločnosť snaží dobehnúť ušlý zisk za pomoci poskytovania doplnkových služieb. Jednu takú predstavuje aj spomínané poistenie, ktoré spoločnosť ponúka svojim zákazníkom.

Mohlo by vás zaujímať:

Zaujímavosťou je, že toto poistenie je v porovnaní s inými poisťovacími spoločnosťami až o takmer 50 % lacnejšie. Ako je to možné? Spoločnosť totižto nemusí investovať do marketingu a nemusí vyplácať provízie poisťovacím agentom. Momentálne túto službu využíva “len” 18 % všetkých majiteľov Tesiel, ktorí sa nachádzajú na území USA, v ktorom toto poistenie ponúkajú. Cieľom pre spoločnosť je až 80 % zastúpenie.

tesla safety score
Údaje o jazde zobrazené v mobilnej aplikácii | Zdroj: Juraj Jurcik/LinkedIn

Jednou z hlavných výhod Tesla Insurance je, že je špeciálne navrhnutá pre majiteľov Tesly, čo znamená, že spoločnosť rozumie jedinečným vlastnostiam vozidiel Tesla a tiež tomu, ako fungujú. To umožňuje spoločnosti ponúkať viac prispôsobené poistné produkty a potenciálne nižšie sadzby. Využíva takzvané Safety score, ktoré sa odráža od toho, ako jazdia jednotliví vodiči.

Jazdite bezpečne a plaťte menej

Automobil tak dokáže podľa štýlu jazdy vyhodnotiť výšku poistného. Započítava sa sem napríklad využívanie prudkého brzdenia, rýchlosť, ktorou vodiči režú zákruty, prípadne ako často jazdia v noci. Všetky tieto hodnoty sa vynásobia koeficientmi a na konci jazdy sa vodičom zobrazí výsledok Safety score. Ak teda jazdíte ako blázon, skóre sa zníži a vaše poistné sa naopak navýši.

Cieľom Tesly je naučiť vodičov jazdiť bezpečnejšie. Ak dodržujú predpisy a neohrozujú ostatných, jednoducho zaplatia za poistenie menej. Okrem iného sa zlepšuje aj reputácia Tesly, ktorú už nejedenkrát zákazníci pošramotili svojím správaním a jazdným štýlom.

Náš tip
Malý, ľahký a cenovo dostupný. Automobilka Luvly prináša ideálny elektromobil do mesta
24. apríla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+