MojElektromobil

Elon Musk potvrdil dátum predstavenia nového modelu automobilky Tesla. „Cybertruck“ pickup bude predstavený 21. novembra v Los Angeles pri centrále výrobcu rakiet SpaceX. Tento dátum odkazuje na sci-fi film Blade Runner.

Zhodou okolností sa udalosti vo filme Blade Runner dejú v novembri 2019 práve v Los Angeles.

Elon Musk už naznačil, že dizajn pickupu má byť inšpirovaný aj týmto filmom a pred pár dňami potvrdil dátum jeho predstavenia:

Dátum sa tiež prekrýva s autosalónom LA Auto Show, čo znamená, že v meste bude v tomto čase veľa automobilových novinárov.

Tesla bude mať na autosalóne svoj stánok, avšak nepredstaví tu nový pickup. Na tento účel zorganizuje vlastnú akciu v blízkosti továrne SpaceX.

Tesla pickup
Dizajn Tesla pickupu podľa fanúšika

Doteraz známe parametre pickupu

Elon Musk do vývoja Tesla pickupu zapracoval aj niektoré návrhy fanúšikov a verejnosti. Okrem toho odhalil niektoré plánované parametre. Dojazd pickupu sa má pohyhovať od 400 – 500 míľ, v prepočte 640 – 805 km (pravdepodobne podľa amerického cyklu EPA).

Pohonná jednotka bude poháňať všetky kolesá s dynamickým odpružením a vlečná kapacita má prekonať všetky pickupy na trhu, podľa odhadov 20 – 30 tisíc libier, čo je 9 – 13,6 tony a batéria by mala mať kapacitu 150 – 200 kWh.

Začiatkom leta oznámil, že cenu pickupu sa bude začínať pod sumou 50 000 dolárov a že pickup “bude lepší ako Ford F150“. Všetky zatiaľ známe a odhadované parametre sme zosumarizovali v tomto článku.

Svetelná lišta Tesla pickup
Svetelná lišta Tesla pickupu (Jediný oficiálny obrázok)

Nikto nepozná dizajn

Najväčšou neznámou pri modeli Tesla Cybertruck je jeho dizajn.

Musk povedal, že pickup bude mať výrazne futuristický dizajn v štýle „cyberpunk Blade Runner“. Dodal, že tento dizajn nebude pre každého.

Počas predstavenia Modelu Y začiatkom tohto roka Tesla ukázala svetelnú lištu tohto pickupu (obrázok vyššie). Musk neskôr uviedol, že išlo o prednú stranu vozidla.

Niektorí grafici sa pokúsili nakresliť možný dizajn pickupu, no podľa Muska ani jeden z nich nevyzeral reálne.

Ilustrácie pickupu podľa fanúšikov:

View this post on Instagram

| Tesla pickup truck – všetko čo o ňom vieme 🚛 Tesla “Cyberpunk” pickup bude predstavený už tento mesiac. Podľa doterajších dostupných informácií to bude nakvalitnejší pickup na trhu, avšak jeho dizajn neosloví všetkých 🔝 Má mať batériu s kapacitou 150-200 kWh, dojazd 640-800 km, mimoriadne odolné okná a vlečnú kapacitu až do 13,6 ton. Prvý obrázok je napravdepodobnejší dizajn pickupu a posledné 4 obrázky v poste sú ďalšie neoficiálne vizualizácie od fanúšikov. LED svetelná lišta na druhom obrázku je oficiálnym obrázkom z pickupu. Sledujte nás a zistite všetky novinky o Tesla pickupe. Článok s detailmi nájdete na webe! #teslapickup #tesla #elektromobil #pickuptruck #electricpickup #mojelektromobil #elektromobilita #teslaslovakia #teslamotorscesko #teslafans #bratislava #kosice #presov #trnava #banskabystrica #zilina #praha #ostrava #brno

A post shared by 🇸🇰Všetko o elektromobiloch🇨🇿 (@mojelektromobil.sk) on

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

8. novembra 2019
Zdroj: Elon Musk (Twiter)

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+