MojElektromobil

Pickup od Tesly bude predstavený už tento mesiac. Podľa Elona Muska sa bude tento model predávať za cenu 49 000 dolárov a stane sa „najlepším produktom v histórii Tesly“. Okrem svetelnej lišty nebolo nič o pickupe zverejnené a internet len špekuluje o možnom dizajne.

Nadšenec a majiteľ Tesly Sean Mitchell vytvoril dizajn, ktorý od Tesla Pickupu očakáva. Je založený na informáciách, ktoré v minulosti zdieľala Tesla a Elon Musk:

Tesla pickup neoficiálny render
Tesla pickup neoficiálny render

Veľká batéria a najlepšie technológie

Pickup Tesla má byť “disruptorom” segmentu pickupov rovnako ako Model 3 a Model S vo svojich segmentoch. Tesla pravdepodobne implementuje do pickupu svoje najlepšie technológie.

Mitchell si myslí, že vozidlo bude mať batériu o kapacite 150 – 200 kWh, čo by mu malo poskytnúť dojazd asi 650 km, prípadne i viac. Elon Musk v minulosti spomenul dojazd 400 až 500 míľ (640 až 805 km).

LED svetelná lišta Tesla pickupu - oficiálna vizualizácia
LED svetelná lišta Tesla pickupu – oficiálna vizualizácia

K týmto parametrom by Tesle mohli pomôcť technológie spoločnosti Maxwell Technologies, ktorú Tesla kúpila pred pár mesiacmi. Vozidlo „Cyberpunk“ pickup bude takmer určite schopné sa nabíjať pri výkone 250 kW pomocou Supercharger V3.

Najlepšie pracovné vlastnosti

Ak chce Tesla pickup uspieť na domácom trhu plnom silných a mohutných pickupov, bude to musieť preukázať aj na svojich pracovných vlastnostiach. Musk spomenul, že pickup bude mať s najväčšou pravdepodobnosťou najväčšiu ťažnú a vlečnú kapacitu na trhu. Odhady hovoria o vlečnej kapacite 9 – 13,6 tony.

Pickup bude tiež veľmi výkonný. Pravdepodobne prekoná aj pickup R1T od Rivianu, čo sa týka zrýchlenia a výkonu. Ide o zrýchlenie z 0 – 100 km/h pod 3 sekundy a výkon v rozsahu 800 až 1000 koní. Pickup od Rivianu však bude pravdepodobne prvým na trhu.

Oficiálna skica Tesla pickupu
Oficiálna skica Tesla pickupu z predstavenia ťahača Tesla Semi

Na predstavení ťahača Tesla Semi Musk povedal, že jeho automobilka vyvíja obrnené sklo Armor Glass, ktoré je oveľa odolnejšie a oveľa menej náchylné na rozbitie. Vďaka tomu by mala Tesla pickup disponovať veľkým a odolným panoramatickým sklom. Dizajn vozidla má byť v štýle sci-fi filmu Blade Runner, resp. v štýle futuristického transportéra.

Internetom sa rozšírili ďalšie neoficiálne vizualizácie:

Neoficiálna vizualizácia Tesla pickup

Oficiálna vizualizácia Tesla pickupu

Oficiálna vizualizácia Tesla pickupu

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

5. novembra 2019
Zdroj: Teslarati

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+