MojElektromobil

Už niekoľkokrát sme písali o tom, že Elon Musk obľubuje Twitter a komunikáciu s ním spojenú. Zaujímavosťou je, že pomocou tejto sociálnej siete zároveň zbiera feedback od používaeľov a niektoré podnety aj implementuje do praxe. Či už išlo napríklad o vychytávku s automatickým vyhrievaním volantu alebo s pridaním funkcie na automatické otvorenie priečinku s dokladmi po náraze vozidla.

Z nedávnych rozhovorov na Twitteri máme zasa informácie o tom, že Tesla chystá extrémne prepracovanú vstavanú navigáciu, ktorá je “svetelné roky napred” od aktuálneho systému. A vyzerá to tak, že Tesla by ju mohla spustiť každú chvíľu. Na Twitteri totiž pán Musk komentoval status, že je potrebná aktulizácia slovami že je “Takmer hotová”.

Vačšie priblíženie a plynulosť systému

Nový mapový systém Tesla Maps objavili šikovní hackeri už dávnejšie a dokonca poskytli aj prvý pohľad na mapové podklady. V roku 2017 priniesla nová aktualizácia aj nový mapový modul Vector Maps. Aktuálne však Tesla Maps podľa prvých obrázkov ponúkajú väčšie priblíženia lokalít a aj plynulejší systém.

Tesla vraj pracuje aj na novom navádzacom systéme, no zatiaľ nie je jasné, v čom presne budú rozdiely. Elon Musk sa vyjadril, že vývoj niektorých funkcionalít sa skrátka spomalil, nakoľko softvérový tím usilovne maká na Tesla Model 3. Tu bolo totiž dosť seriózne oneskorenie.

Čo sa týka ďalších testov, je tu aj beta-testovanie nového Autopilota.

Zdroj: electrek.co

Fotománia

+