MojElektromobil

Tesla Model Y sa síce zatiaľ verejne skloňuje len veľmi skromne, no v pozadí bežia prípravy ostošesť. Podľa informácií sa má spustiť jeho výroba v marci 2020. Na sociálnej sieti Twitter to prezradil novinár E. W. Niedermeyer.

Tesla totiž už údajne posiela niektorým dodávateľom rôzne ponuky na výrobu Tesla Model Y-súčastí. Ako vraví Niedermeyer, dodávateľom samozrejme Tesla spolu s ponukou posiela aj informáciu o začiatku produkcie. A ten má byť 1. marec 2020. Niedermeyerovi poslal tip vraj niekto zo známych, ktorí zároveň presne takúto ponuku na výrobu dielov dostal.

Tesla Model Y predstavený budúci rok?

Tesla Model Y je plánované SUV spoločnosti Tesla. Sám Elon Musk ohlásil už dávnejšie produkciu tohto vozidla a dodal, že sa naň veľmi teší. SUV segment má totiž veľký trh a je medzi Američanmi obľúbené. Vozidlo by malo byť postavené na platforme Tesla Model 3, čo zrejme súvisí s urýchlením produkcie. Elon Musk najskôr vravel, že by malo byť vyhotovené na samostatnej platforme, pričom neskôr sa opravil, že tieto autá budú zrejme zdieľať spoločnú platformu s Modelom 3. Čo sa týka predstavenia, ide tu o dohady. Keďže sa však elektromobil začne vyrábať asi v roku 2020, jeho ohlásenie bude zrejme v roku 2019.

Zdroj: cleantechnica.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

2. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+