MojElektromobil
eAutoportal 4. mája 2017

Prekvapujúcou novinkou, v prípade očakávaného kompaktného SUV Tesla Model Y je, že bude postavené na zbrusu novej platforme. Uviedol to samotný Elon Musk.

Prekvapením je to hlavne preto, že Tesla veľmi dlhú dobu avizovala postavenie tohto modelu na báze Tesly Model 3. Bude to zrejme súvisieť so zmenou orientácie v prípade budúcich modelov značky. Všetko nasvedčuje tomu, že po Modeli 3 bude ďalšou prioritou Tesly elektrický ťahač Tesla Semi a nie Model Y, ako sa pôvodne avizovalo. Elon Musk taktiež uviedol, že Tesla Model Y dorazí na trh pravdepodobne v roku 2020, resp. najskôr koncom roka 2019. Spoločnosť tak bude mať dostatok času na vývoj novej, zdokonalenej platformy.

Náš tip
Elon Musk potvrdil nové elektromobily, ťahač Tesla sa predstaví už v septembri
tesla model y
Ilustračný neoficiálny render. Zdroj: rmcardesign.com

Tá sa podľa neho konečne zbaví architektúry založenej na olovenej 12V batérii, ktorá napája elektroniku automobilu. Taktiež sa zjednoduší systém rozvodov, pričom sa výrazne zníži celková dĺžka elektrických káblov. Vďaka tomu bude možne zjednodušiť a zefektívniť výrobný proces. Výrobné linky tak budú môcť byť ešte viac automatizované a ich súčasťou bude podľa Muska „niečo iné“, ako je v tejto oblasti doteraz známe.

Možno budú aj kontroverzné Falcon Wings

Elektromobil Tesla Model Y by mal mať podobné krídlové dvere Falcon Wings, ako sú použité v Modeli X. Dúfame, že Model Y kvôli ním nepostihnú podobné problémy ako v prípade väčšieho súrodenca. Kvôli ním sa výrazne posunulo spustenie výroby. Ich použitie by zrejme znamenalo aj navýšenie ceny.

My osobne sa už veľmi tešíme na tento model, rovnako ako množstvo Európanov, keďže segment kompaktných SUV, resp. crossoverov, sa teší na starom kontinente obrovskej obľube.

Zdroj: electrek.co, titulný obrázok (neoficiálny render): autocar.co.uk  

eautoportal zdielanie

4. mája 2017
Fotománia

+