MojElektromobil

O nedostatkoch vo výrobe vozidiel Tesla sme už toho počuli a čítali veľa. Pôvodne sa riešilo zlé lícovanie jednotlivých dielov či rôzne nedostatky v interiéri. V poslednej dobe sa v súvislosti so zlou kvalitou výroby začal spomínať Model Y s rôznymi menšími či väčšími vadami. Najnovší prípad, kedy Tesla Model Y odpadla strecha, je ale hlavne nebezpečný.

Naposledy sme o problémoch s kvalitou výroby Tesla Model Y písali v súvislosti s vodou. Tá sa totiž držala vo dverách a po ich otvorení vytiekla rovno pod nohy vodiča. Rôzne drobné výrobné vady sú určite nepríjemné a konečných zákazníkov nepotešia. Tesla ich síce opraví v rámci záruky, no aj napriek tomu ide o nepríjemnosť, ktorá majiteľovi zbytočne prináša ďalšie komplikácie. Najnovší prípad už ale nie je iba o drobnostiach, ktoré nikoho neohrozia.

Kabriolet Tesla Model Y

Čerstvý majiteľ Tesla Model Y sa vracal z predajne domov, pričom počas jazdy na diaľnici mu zrazu odletela celá sklenená strecha. Situáciu podrobne opísal jeho syn na Reddite: „Môj otec dnes kúpil úplne nový Model Y. Zobral ma pre istotu so sebou, keby potreboval pomoc s nejakými technickými problémami. Všetko prebiehalo bez problémov a už sme boli na ceste domov, keď sme zrazu počuli veľký vietor. Myslel som si, že by to možno mohlo byť otvorené okno, no o minútu neskôr sa celá sklenená strecha odtrhla. Po úvodnej panike sme sa otočili a doviezli nový Tesla kabriolet späť k dílerovi,“ opisuje syn.

Web Electrek sa skontaktoval priamo so šoférom, ktorý zverejnil aj ďalšie zábery Tesla Model Y, ktorému chýbala strecha. V odpovedi webu taktiež zdôrazňuje, že tento problém už nie je iba o výrobnej vade. Strecha mohla niekoho trafiť a vážne zraniť: „Keď sme sa dostali naspäť, volali sme diaľničnú patrolu, že niekde na ceste 580 je strecha z auta a mohla niekomu spôsobiť aj nehodu, nebol som si istý.“ Manažér u dílera si chybu vysvetľoval tak, že buď bola strecha chybná alebo ju zabudli vo fabrike pripevniť. Je skutočne zaujímavé, že takýto vážny nedostatok by mohol prejsť cez výstupnú kontrolu kvality.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

6. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+