MojElektromobil

Tesla predstavila novú verziu Modelu Y, ktorý je vybavený iba dvomi sedadlami – a tak vzadu zostáva kopec miesta na prepravu tovaru, alebo individuálne riešenie tohto priestoru.

Nové vozidlo bolo dnes predstavené vo Francúzsku. Keďže ide o verziu prioritne pre podnikateľov, príznačne k tomu bol tento variant Tesly Model Y predstavený na sociálnej sieti LinkedIn:

“Spoločnosť Tesla vyvinula 2-miestny Model Y s objemom batožinového priestoru 2 158 litrov, ktorý ponúka dojazd až 565 km (cyklus WLTP). Tento model je oprávnený na daňovú klasifikáciu ako úžitkové vozidlo.”

Clément Maguet, senior account manager spoločnosti Tesla

Nová verzia Modelu Y teda ponúka oveľa viac úložného priestoru v zadnej časti, a vzhľadom na nižšiu pohotovostnú hmotnosť aj väčší dojazd. To sa prejavilo tak, že dojazd 565 km je približne o 30 kilometrov väčší ako v prípade osobnej verzie Modelu Y.

Tesla Model Y
Úžitková Tesla Model Y | Zdroj: Electrek

Tesla zatiaľ nezverejnila cenu novej verzie Modelu Y, záujemcovia musia kontaktovať fleetové oddelenie Tesly. V súčasnosti je totiž k dispozícii len vo Francúzsku a nie je jasné, či a kedy Tesla plánuje rozšíriť tento model aj za hranice Francúzska. Vo Francúzsku sú vozidlá s 2 až 3 sedadlami používané na komerčné účely oslobodené od dane, čo predstavuje pri nákupe drahšieho vozidla značnú úsporu. Preto sú tieto vozidlá obľúbené do vyššej miery než v prípade okolitých členských štátov EÚ.

Mohlo by vás zaujímať:

V krajine je v súčasnosti flotila približne 6,3 milióna úžitkových vozidiel, z toho je väčšina s naftovým motorom. Podľa slov Magueta sa Tesla touto novou verziou Modelu Y chystá dobiť práve tento trh.

Zaujímavosťou francúzskeho trhu boli v minulosti aj malé vozidlá ako Renault Twingo, či Citroen C2, ktoré boli upravené práve ako dvojmiestne úžitkové vozidlá.

Náš tip
Premiéra prvého elektrického kombi od VW – Volkswagen ID.7 Tourer


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

7. marca 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+