MojElektromobil

Značka Tesla si pomaly ale isto získava popularitu aj na Slovensku. Oficiálne zastúpenie výrobcu však u nás stále chýba, a tak sú záujemcovia o novú Teslu odkázaní buď na sprostredkovateľov, alebo na nákup za hranicami na vlastnú päsť. Pri nákupe ide o jednorazovú záležitosť – ale čo potom? Kam chodiť na pravidelnú údržbu, či ktorý servis navštíviť v prípade poruchy alebo nehody? To už človeka pravdepodobne postretne častejšie než samotný nákup vozidla. Pozreli sme sa na to, ktoré servisy sa špecializujú na elektromobily značky Tesla.

Hoci sa už roky hovorí o oficiálnom vstupe Tesly na náš trh, Slovensko ešte stále asi nie je zaujímavé pre Teslu zaujímavá. Zatiaľ tu teda nie je ani oficiálne zastúpenie automobilky, ani žiadne servisné miesto. Na Slovensku máme len nabíjacie stanice Supercharger a možnosť objednať si nové vozidlo cez slovenskú lokalizáciu konfigurátora.

Tesla Store v Prahe
Tesla Store v Prahe

Slovenskí majitelia musia už dlhé roky jazdiť kvôli servisným úkonom do autorizovaných servisov vo Viedni, Budapešti alebo Prahe. Minulú jeseň automobilka otvorila ďalšie zastúpenie (predaj aj servis) v Brne. Ďalším riešením je mobilný servis.

Oficiálny Tesla servis na Slovensku?

Pred pár dňami obletela slovenskými médiami senzačná správa o údajom oficiálne licencovanom servise Tesla na Slovensku, táto správa má však ďaleko od reality. Autocentrum Zachar v Malženiciach neďaleko Trnavy sa síce servisu exotickejších vozidiel vrátane americkej značky Tesla venuje už niekoľko rokov, ide však stále o nezávislú autodielňu. Majiteľ spoločnosti sa verejne vyjadril, že už tento rok očakávajú udelenie licencie na autorizovaný servis značky Tesla.

Mobilný servis Tesla (Foto: Tesla)
Mobilný servis Tesla | Zdroj: Tesla

Ďalšou možnosťou je návšteva špecializovaného servisu Autobavaria v Badíne neďaleko Banskej Bystrice, ktorý je svojou lokalitou bližší najmä zákazníkom zo stredného a východného Slovenska. Hoci pôvodne vznikol ako nezávislý autoservis špecializovaný na vozidlá nemeckej značky BMW, niekoľko rokov sa však venuje aj údržbe a opravám elektromobilov Tesla. Nejde pri tom len o mechanické opravy, spoločnosť je schopná zabezpečiť aj karosárske opravy po nehode. Na škodu veci ale je, že webová stránka o týchto službách viac-menej mlčí, na servis vozidiel Tesla upozorňuje len malé logo vpravo hore. Po kliknutí naň sa potenciálny zákazník dozvie, že na stránke sa pracuje…

Mohlo by vás zaujímať:

Aké máte skúsenosti so servisom vozidiel Tesla vy? Máte tip na iného nezávislého špecialistu? Podeľte sa s našimi čitateľmi o svoje odporúčania na diskusné fórum www.nearcharger.sk.

Náš tip
Elektromobil so zľavou až 52 000 eur? Porovnali sme ponuku skladových vozidiel viacerých výrobcov
6. marca 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+