MojElektromobil

Na internete sa objavilo mnoho správ o tom, ako automobily Tesly zachránili život pasažierom, ktorí sa v nich nachádzali. Žiadny z nich však nebol taký zvláštny, ako tento. Incident sa stal v Texase, v meste Houston. V Elektromobile sa v tom čase nachádzal šofér s jedným pasažierom. Lietadlo údajne hlásilo nejaké technické problémy a pokúsilo sa pristáť na ceste. Po nej sa v tom čase presúvala aj Tesla Model X.

Lietadlo pri pokuse o pristátie na ceste zachytilo niekoľko káblov elektrického vedenia, pričom nabúralo aj do niekoľkých vozidiel. Medzi nimi bola aj Tesla Model X. Našťastie nedošlo k žiadnym stratám na životoch, aj napriek závažnosti havárie. Na  palube lietadla sa nachádzali 3 osoby, pričom jedna z nich sa zranila.

„Mnohí z vás už asi videli správy, takže vedia, čo sa stalo. Dostávam množstvo správ a telefonátov od známych, ktorí sa pýtajú, či sme v poriadku. Týmto vám chcem povedať, že áno, obaja sme úplne v poriadku a nič sa nám nestalo. Keď som volal, že na mojom aute pristalo lietadlo, nikto  mi nechcel  uveriť. Ľudia si mysleli, že to bol žart, no nebol. Aj manželka sa mi najskôr smiala. Bolo to však vážne, celý život sa mi mihol pred očami.“ povedal Oniel Kurup, majiteľ Tesly, na ktorú spadlo lietadlo.

Tesla Model X síce dostala najvyššie možné hodnotenie v každej bezpečnostnej kategórii, no tieto testy samozrejme nepočítajú s pádom lietadla priamo na automobily. K incidentu sa na Twitteri vyjadril aj samotný riaditeľ Tesly, Elon Musk:

Náš tip
TESLA MODEL X ROZDRVILA NA „DRAG“ ZÁVODE ĎALŠIE MODIFIKOVANÉ VOZIDLÁ | VIDEO

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

21. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+