MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 26. januára 2018

Ďalšia Tesla skončila dosť smutne. Presnejšie, bol to Tesla Model S, ktorý vpálil do požiarneho auta stojaceho pri diaľnici v Kalifornii. Požiarnici tam totiž pracovali na odstraňovaní inej dopravnej nehody. K incidentu sa vyjadril už aj požiarny zbor na svojom Twitteri:

Podľa tweetu Tesla uháňala rýchlosťou vyše 100 km/h a nabúrala do nich. Podľa vodiča mal aktuálne nastarosti riadenie Autopilot. Príslušné orgány už požiadali o vyjadrenie k situácii aj spoločnosť Tesla. Tá odpovedala tak, ako sa očakávalo:

„Autopilot je určený na použitie len počas plnej pozornosti vodiča.”

Autopilot nie je plná náhrada vodiča

Skrátka, Elon Musk musí ešte veľmi veľa popracovať na edukácii vodičov svojich elektromobilov. Problém je, že Autopilot síce má mať schopnosť riadiť sám a vyhodnocovať rôzne situácie na ceste, no rozhodne ho ešte ani Tesla neodporúča používať ako autonómneho vodiča, kým reálny šofér sa venuje inej činnosti. Stále funguje viacmenej ako asistent. A to ľudia často zabúdajú. Výsledkom toho sú dopravné nehody.

V tomto prípade došlo k zničeniu celej prednej časti auta, ktorá sa doslova vtesnala pod pod hasičske auto. Šofér však vyviazol bez zranenia. Aj takéto nehody však dokazujú odolnosť a bezpečnosť auta Tesla.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

26. januára 2018
Fotománia

+