MojElektromobil

Holandskej spoločnosti Holthausen Group sa údajne podarilo implementovať do Tesly Model S palivové články na vodík. Vďaka tomu má mať až dvojnásobný dojazd. Takúto úpravu chce predávať za nemalé peniaze.

Stefan Holthausen, zakladateľ spoločnosti Holthausen Group, oznámil minulý týždeň na firemnom zasadnutí, že sa im podarilo do Tesly Model S implementovať palivové články na vodík. Spoločnosť Holthausen Group je známa najmä ako dodávateľ plynu, angažuje sa však aj v oblasti vodíkový staníc a vozidiel.

„Podarilo sa nám „hacknúť“ Teslu Model S z druhej ruky tak, aby mohla byť poháňaná vodíkom. Vďaka tomu dokážeme zdvojnásobiť jej dojazd,“ povedal Holthausen.

Náš tip
Elektrický ťahač Tesla Semi sa nám ukazuje na novom teaser obrázku

tesla model s rekordny dojazd

1 000 km dojazd za 50 000 €

Pôvodná batéria Modelu S bola nahradená palivovými článkami, ktoré sa starajú o dopovanie elektromotora elektrickou energiou, ktorá bola vyrobená z vodíka. Holthausenovmu bratrancovi sa údajne podarilo „nabúrať “ do operačného systému Tesly a zabezpečiť jeho kooperáciu s palivovými článkami.

„Vodíkový pohon umožňuje jednoducho zvýšiť dojazd Tesly až na 1 000 km. Nádrže na vodík sú umiestnené v dutinách, to znamená, že ich integrácia nebude mať nežiadúci vplyv na priestor a komfort posádky.“

Spoločnosť Holthausen Group má v pláne túto radikálnu „prerábku“ predávať za 50 000 eur. Takto upravené vozidlá chce nazývať menom „Hesla„. Stefan Holthausen tvrdí, že už obdržali mnoho objednávok z domova aj zahraničia.

Čo vy na to? Má takáto upráva Tesly Model S zmysel?

Zdroj: electrek.co 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

7. novembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+