MojElektromobil

O Lucid Air počúvame už dlho, pričom s každým ďalším oznámením sa ich elektromobily zdajú čoraz zaujímavejšie. Vysoké hodnoty dojazdu či obrovský výkon Lucid Air áut si všimla aj Tesla, na čo samozrejme reagovala svojim pripravovaným Model S Plaid. Lucid však bude taktiež ponúkať rôzne verzie. Zatiaľ čo tú najvyššiu sa pokúsi zdolať práve Model S Plaid, proti základnej verzii musia ísť s už ponúkanými modelmi.

Ďalší podstatný bod v konkurenčnom boji je samozrejme cena, ktorá bola v prípade základného modelu Lucid Air o niečo nižšia. Tesla na to už pred pár týždňami zareagovala zlacnením o pár stoviek. Elon Musk si dokonca s novou cenou spravil vyslovene srandu číslom 69 420 amerických dolárov. Z pohľadu cenu by tak situáciu mala Tesla vyriešená, na rad teda prišiel už iba dojazd, ktorý bol o pár kilometrov nižší.

Základný model Lucid Air má podľa normy EPA dojazd 406 míľ (653 kilometrov), no Tesla Model S vo verzii Long Range Plus vie ponúknuť iba 402 míľ (646 kilometrov). Aj na toto ale nakoniec Tesla našla odpoveď. Nové verzie dostávajú špecifikácie s navýšeným EPA dojazdom na hodnotu 409 míľ (658 kilometrov). Tento konkrétny model bol vyrobený v novembri, avšak Tesla ešte stále neaktualizovala nové hodnoty na oficiálnej stránke.

Základný Lucid Air v roku 2022

Na tomto súboji je ale najpodstatnejšie to, že je virtuálny. Lucid Air v základných špecifikáciách sa dostane do predaja až v roku 2022, takže dovtedy sa ešte veľa vecí môže zmeniť. Tesla ale aj napriek tomu, že aktuálne nebojuje proti jazde schopnému nepriateľovi dokáže prinášať lepšie hodnoty ako konkurencia. Do roku 2022 môžeme očakávať ešte vyššie parametre pre Tesla Model S, to isté ale určite bude platiť aj pre Lucid Air.

Pre Lucid Air je najdôležitejšia najvyššia verzia s podtitulom Dream Edition, ktorá má ponúknuť dojazd až 809 kilometrov či masívny výkon 1080 konských síl. Tento model sa má dostať do predaja už v prvom polroku 2021, čím by naopak dokázali predbehnúť Teslu. Tá svoj najvyšší Model S Plaid plánuje dostať na trh koncom budúceho roka. V špecifikáciách by ale podľa doteraz zverejnených informácií mal prekonať najvyššiu verziu Lucid Air.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

23. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+