MojElektromobil

Už dlhšie zákazníci a fanúšikovia Tesly očakávajú facelift pre luxusnejšie verzie Model S a Model X. Sama Tesla na tomto oživení svojich modelov pracuje a už o tom aj informovala verejnosť. Vyzerá to tak, že aktualizácia bude rozsiahlejšia, ako sme si mysleli.

Podľa zdrojov portálu Electrek Tesla plánuje aktualizáciu celej pohonnej jednotky, čo by mala predstaviť spolu s novším dizajnom interiéru.

Facelift vlajkových lodí Model S a Model X je nevyhnutný, v poslednom štvrťroku totiž ich predaje výrazne poklesli. Samozrejme, je to spôsobené aj rozšírením Modelu 3 medzi množstvo nových zákazníkov, či skončením vyšších dotácii na domácom trhu koncom roka 2018.

Zdroje s prístupom k najnovšiemu softvéru vozidiel Tesla oznámili portálu Electrek, že kód sofvéru ukazuje, že výrobca už pracuje s rovnakou architektúrou batérií pre Model S a X, aké sa nachádzajú v Modeli 3 – články typu 2170 od Panasonicu.

Očakáva sa, že celková kapacita batérie pre Model S a X bude vyššia ako súčasná maximálna kapacita 100 kWh.

Okrem vyššej energetickej hustoty by mal nový batériový modul umožniť aj vyššiu rýchlosť nabíjania a poskytnúť tak nabíjací výkon až do 250 kW, ktorý Tesla nedávno uviedla vo svojich Superchargeroch 3. generácie.

Nový softvér údajne obsahuje aj kód na integráciu s CCS nabíjaním, aké je v súčasnosti v Modeli 3. To naznačuje aj prichádzajúcu dizajnovú zmenu, nakoľko CCS port sa pod súčasné dvierka nabíjacích portov Modelu S a X nezmestí.

Dátum uvedenia nových modelov je stále nejasný. Zdroje Electreku hovoria o príchode v júni. Automobilka túto informáciu odmietla komentovať.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

18. apríla 2019
Zdroj:

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+