MojElektromobil

Nabíjacie stanice Tesla Supercharger na Slovensku dnes prešli dôležitou premenou! Po vzore ostatných európskych Tesla nabíjačiek automobilka doplnila potrebný hardvér CCS nabíjania a už je na nich možné nabíjať aj Teslu Model 3. Prerobené su obidva slovenské Superchargery.

   

Podľa našich informácii bol Supercharger v Sielnici pri Zvolene upgradovaný dnes dopoludnia, pričom CCS podporu dostali všetky štyri nabíjacie stojany. Jeden z nich je však pokazený a pracovníci Tesly sa v čo najkratšom čase budú snažiť tento problém vyriešiť.

Informáciu o upgradovaní Superchargeru v bratislavskom Auparku sme dostali dnes okolo 13:00 hod a vybrali sme sa to skontrolovať. Podporu CCS nabíjania dostali zatiaľ 4 zo 6 stojanov a pracovník Tesly nám prezradil, že zvyšné dva budú upgradované v najbližších týždňoch až mesiacoch.

Dozvedeli sme sa, že v Európe je už približne 80% Tesla Superchargerov vybavených CCS nabíjanim. Hardvér potrebný pre CCS nabíjanie je importovaný priamo z Kalifornie do Holandska a následne distribuovaný po Európe.  Nabíjačku v Bratislave dnes prišli upgradovať zamestnanci Tesla Holandsko na čiernej Tesle Model S na nemeckej poznávacej značke. Hardvér priviezli na holandskej dodávke a jeden z týchto pracovníkov bol Čech, ktorý nám  ochotne poskytol tieto informácie.

      


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

27. februára 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+