MojElektromobil

Tesla oznámila novú softvérovú aktualizáciu svojich vozidiel. Všetky modely dostanú zvýšenie výkonu a nižšie verzie Modelu 3 dostanú rýchlejšie nabíjanie.

Predstavitelia spoločnosti to povedali v nedávnom konferenčnom telefonáte pre akcionárov, ktorý trval 52 minút. Elon Musk povedal, že: “príde OTA (over-the-air) aktualizácia softvéru, ktorá zvýši výkon Modelu S, X a 3. Príde už o niekoľko týždňov a malo by ísť o 5 % zvýšenie výkonu vďaka aktualizáciu firmvéru.

Technický riaditeľ Tesly Drew Baglino dodáva, že príde konkrétne k 5 % zvýšeniu výkonu pre Model 3 a 3 % zvýšeniu pre Model S a X. Ako bonus bude aj malé zvýšenie maximálnej rýchlosti pre všetky vozidlá. Drew Baglino prednedávnom nahradil vo funkcii bývalého technického riaditeľa JB Straubela, ktorý zostúpil na poradenskú pozíciu v spoločnosti.

Tesla Model S

Jazda jediným pedálom a rýchlejší Supercharging

Ďalšou novinku v prichádzajúcej aktualizácii je vylepšená jazda jedným pedálom. Majitelia Standard Range a Standard Range Plus verzií Modelu 3 sa môžu tešiť na zvýšenie nabíjacieho výkonu na staniciach Supercharger.

Nemyslím si, že sa niekedy v histórii automobilového priemyslu vyskytla situácia, kedy sa vaše auto po kúpe vďaka softvéru vylepšuje,“ dodal CEO kalifornskej automobilky Elon Musk.

Nedávna aktualizácia softvéru s označením V10 priniesla majiteľom Tesiel služby Netflix, YouTube, Spotify a tiež známu, no kontroverznú funkciu Smart Summon.

Tesla aktualizácia softvéru V10

 

25. októbra 2019
Zdroj: Teslarati,

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+